Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip teisingai išvalyti skalbimo mašiną?

skalbimo masinos valymasNe vienas išgirdęs jos skalbimo mašiną kartas nuo karto reikia valyti, nužvelgia skeptišku žvilgsniu – juk ji valosi kiekvieno skalbimo metu. Vis dėlto, specialistai, kurių pagrindinė veikla yra skalbimo mašinų remontas, tvirtina, jog valyti šią buitinę techniką yra būtina, kadangi daugybė nešvarumų, kurie skalbimo metu būna pašalinami iš drabužių, prilimpa prie skalbimo mašinos vidinių sienelių ir ima skleisti nemalonų kvapą, neretai persiduodantį skalbiamiems rūbams. Šiam įrenginiui kaip ir bet kuriam kitam jūsų namuose esančiam prietaisui, būtinas reguliarus valymas. Priešingai po kurio laiko gali būti reikalingas skalbimo mašinų remontas. Jei jūsų naudojama skalbimo mašina yra ganėtinai nauja, tuomet ją išvalyti tikrai nebus sudėtinga.

Po ilgo naudojimo skalbyklėje neišvengiamai atsiranda specifinis kvapas, kuris netgi gali imti veikti plaunamus jūsų drabužius. Susikaupęs purvas gali ne tik suteikti nemalonų kvapą skalbiamiems drabužiams bet ir iš tiesų gana smarkiai sugadinti jūsų skalbinius. Jie ne tik smirdės, bet ir bus labai sunkiai išplaunami.
Visų pirma, norėdami savarankiškai išvalyti savo skalbimo mašiną, reikia patikrinti jos filtrą: ar jame nėra likusių monetų bei kitų daiktų, kurie per daugelį skalbimų galėjo užstrigti. Tuomet atidžiai apžiūrėkite skalbyklės žarną – ar ji nėra užsikimšusi. Net jei žarna neužsikimšusi, o filtre nėra likusių daiktų, juos vis tiek reikės išvalyti. Taip pat nepamirškite išimti ir stalčiuką, į kurį pilami skalbimo milteliai bei minkštiklis,  ir gerai jį išplauti šiltu vandeniu.

Ištuštinkite savo skalbimo mašiną, pripildykite ją karšto vandens, o tuomet įpilkite tris ar keturias stiklines distiliuoto baltojo acto, įberkite pusę puodelio sodos. Tuomet mašinai leiskite kelis kartus pasisukti, ją išjunkite ir su įpiltu tirpalu palikite pastovėti apie valandą. Praėjus šiam laikui, prietaisą vėl įjunkite ir leiskite baigti skalbimo ciklą. Skalbyklei pabaigus skalbimo ciklą, kai ji pereina į vandens išleidimo režimą, perjunkite jį į sukimosi ciklą. Tai leis jūsų skalbimo mašinai suktis išleidžiant vandenį, o tai savo ruožtu padės išplauti nuosėdas. Jei tokios funkcijos jūsų skalbimo mašinoje nėra, tuomet tiesiog įprastai išleiskite vandenį.

Kai išleisite visą vandenį, tuomet skalbimo mašinos vidų išvalykite su drėgnu skudurėliu. Taip pat galite naudoti ir šluostę, suvilgytą tirpalu, padarytu iš pusės dalies karšto vandens bei pusės baltojo acto. Stropiai išvalykite visas įrenginio dalis. Jeigu nemalonus kvapas lieka netgi tada, kai kruopščiai išvalėte visą skalbimo mašiną tuomet, galite įpilti puodelį borakso, kol prietaisas prisipildo vandens. Pasibaigus skalbimui bei gręžimo ciklui palaukite, kol mašinos būgnas ims suktis, ir tuomet jau galite dėti skalbinius. Įpilkite kvepiančio skalbinių priedo ir drąsiai skalbkite drabužius.

Išskalbtus drabužius iš skalbimo mašinos išimkite iš karto tik jai baigus skalbti. Jei šlapius drabužius paliksite viduje, praėjus vos porai valandų, gali atsirasti pelėsių, kurie drabužiams suteiks nemalonų kvapą ir po truputėlį gadins jūsų skalbimo mašiną. Pasibaigus skalbimui ir išėmus drabužius,  palikite dureles praviras. Sandariai uždarytos durys ir viduje esanti drėgmė, sudaro puikias sąlygas augti pelėsiui.

(Visited 339 times, 1 visits today)