Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Tauragėje nustatyti du fiziniai asmenis kurie atlieką sulčių spaudimo paslaugas be leidimų

obuoliu-sultysRudenį padaugėja nelegalios maisto tvarkymo veiklos. Vien šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai išaiškino keturis tokius atvejus (1 – konditerijos gaminių kepimo ir 3 – sulčių spaudimo).

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nemokamu telefono numeriu gavus piliečio pranešimą apie prekybą nelegaliai namuose kepamais saldumynais, Jurbarko teritorinės tarnybos inspektoriai kartu su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais patikrino skunde nurodytą informaciją. Faktai pasitvirtino – Smalininkų miestelio (Jurbarko r.) gyventoja savo buto virtuvėje pagal vartotojų užsakymus kepė konditerijos gaminius („grybukus”, „kaštonus”, „braškes”, kitus pyragus) ir juos pardavinėjo. Moteris neturėjo šiai veiklai būtino Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, nebuvo pasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos įgūdžių mokymo kurso.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai išaiškino du fizinius asmenis Tauragėje ir vieną Skaudvilėje (Tauragės r.), kurie vykdė sezoninę sulčių spaudimo veiklą, taip pat neturėdami reikiamų leidimų.

Inspektoriams patikrinus sulčių spaudimo vietas ir sąlygas, buvo nustatyta daug grubių higienos pažeidimų. Darbo vietose trūko tvarkos ir švaros, nebuvo dezinfekavimo priemonių. Gamybai naudotas vanduo, kuriam nebuvo atlikti mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai. Skaudvilės gyventojo sulčių spaudimo įranga buvo įrengta tiesiog lauke, po laikina pastoge. Nuotekos buvo leidžiamos į kieme esančią duobę, aplinkui skraidė daugybė musių ir vapsvų. Visi trys šia veikla užsiimantys vyrai nebuvo išklausę higienos kursų, dirbo nepasitikrinę sveikatos.

Patikrintiems gyventojams skirtos baudos ir uždrausta tvarkyti maistą, neturint tam reikiamų leidimų. Jiems suteiktos konsultacijos kaip įteisinti veiklą ir kokių reikalavimų privaloma laikytis, norint užsiimti maisto tvarkymu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad norint gaminti maistą, užsiimti jo perdirbimu, prekyba, transportavimu ar viešuoju maitinimu, būtina turėti leidimus (Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo pažymėjimus), kuriuos išduoda teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Neturint šių leidimų, veikla laikoma neteisėta, ją vykdantys žmonės baudžiami pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

(Visited 693 times, 1 visits today)