16.9 C
Tauragė
2024 / 03 / 28

Apklausa: studentai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai rašytų septynetą

Ar jau skaitėte?

logo

- Reklama -

Studentai Lietuvos sugebėjimą pasirūpinti šalies akademinio jaunimo gerove įvertino teigiamai, bet ne gerai – dauguma dešimtbalėje sistemoje valstybei skirtų tarp penkių ir aštuonių balų, o studentų vertinimo vidurkis – 6,8 balo. Palankiausiai studentai vertina savo atstovų veiklą. Tokie rezultatai paaiškėjo Lietuvos studentų sąjungai tarptautinės studentų dienos proga pakvietus jaunus žmones pažymiais įvertinti sąlygas studijuoti Lietuvoje.

„Minime gražią progą – tarptautinę studentų dieną, todėl nusprendėme paklausti, ką besimokantys Lietuvoje mano apie mūsų valstybės skiriamą dėmesį studentams. Kaip paaiškėjo atlikus apklausą, vis dar turime kur tobulėti kurdami patrauklią studijų aplinką Lietuvoje, taigi, noriu pakviesti ir paraginti studentus burtis ir bendromis jėgomis siekti, kad studijuoti Lietuvoje būtų gera ir patogu“, – sakė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Studentų vertinimo Lietuvos aukštojo mokslo sistemai vidurkis – 6,8. Beveik penktadalis studentų valstybės sugebėjimui pasirūpinti studentų gerove rašytų septynis balus iš dešimties – taip valstybę vertina 22 proc. apklausoje dalyvavusių studentų. Neigiamų balų šalis sulauktų nedaug (24 proc.), o mažiausio – vieneto – vos iš 2,6 proc. studentų. Tačiau jaunimas nelinkęs žarstytis ir puikiais įvertinimais – aukščiausią balą valstybei parašytų vos 0,6 proc. studentų, o gerą (8-9 balai) – 16 proc.

„Toks įvertinimas Lietuvos aukštojo mokslo sistemai būtų neįsivaizduojamas dar prieš penketą metų – jis būtų kur kas žemesnis. Šiandien studentų skirtas balas parodo, jog sparčiai judame pirmyn, tačiau prieš akis – dar daugybė pradėtų įgyvendinti ir kol kas nepasiektų tikslų.

Pastaraisiais metais politikų susidomėjimas studentų reikalais, ypač – studijų kokybės vertinimu augo ir vis sėkmingiau sekėsi užmegzti rezultatyvų dialogą, tikimės, jog ši tendencija išliks ir po valdžių kaitos, o studentų skiriami balai aukštojo mokslo sistemai po dar kelerių metų perkops „gerai besimokančiojo“ barjerą“, – sakė D. Dikšaitis.

- Reklama -

Apklausos rezultatai atskleidė ir dar vieną studentams aktualią problemą. Paklausti, kaip vertina bendrabučių kokybę, studentai ją įvertino vidutiniškai – tarp 6 ir 7. Tačiau beveik pusė apklaustų studentų mano, kad bendrabučių jų universitete nepakanka visiems norintiems juose įsikurti.

Tiek studentų atstovybių veikla atskiruose fakultetuose, tiek studentų atstovavimas nacionaliniu mastu įvertinti gerai – studentai buvo labiausiai linkę skirti 8 balus iš dešimties.

Balais dosnūs studentai nebuvo, spręsdami apie didžiausią studijų Lietuvoje privalumą. Didžiausiu privalumu stundentai laiko studijų programų įvairovę. Šimtabalėje sistemoje šiam aspektui buvo skirta apie 60 taškų. Daugiau nei 40 taškų surinko studentų atstovavimas – studentų atstovybių darbas. Kiti galimi privalumai neperkopė teigiamo įvertinimo slenksčio.

„Studentų vertinimai įvairioms aukštojo mokslo sritims leidžia mums pasitikrinti, ar inicijuoti pokyčiai buvo efektyviai įgyvendinti, sužinoti, kuo šiandien gyvena studentija, ir nusibrėžti gaires ateities darbams. Šiandieninė situacija rodo, jog studentai įvertina teigiamus pokyčius jų kasdienybėje, tačiau tebėra daugybė neišgirstų ir neišspręstų problemų, trukdančių užtikrinti kokybiškas ir patrauklias studijas Lietuvoje. Mūsų užduotis – tęsti pradėtą darbą ir užtikrinti, kad apie jas būtų išgirsta“, – teigė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas.

Internetu lapkričio mėnesį atliktoje apklausoje dalyvavo 700 studentų.

 

Kretingos.info 

TOP naujienos

Kalėdinei labdaros mugei pasibaigus

Gruodžio 14 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko kalėdinė labdaros mugė. Jos metu pardavus beveik visą bibliotekos kolektyvo paruoštą produkciją,...

Mechanikos inžinieriai šiandien: projektuoja ir automobilius, ir robotus

Mobilūs robotai, vėjo tunelis, irklavimo judesiu varomo dviračio, motorizuoto ledo grąžto, vandeniliu varomo automobilio įrenginio projektai – tai KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto...

Klaipėdos lėlių teatras stebins ir vasarą

Lyg gaivus pajūrio vėjas paskutinį pavasario savaitgalį uostamiestyje praūžė tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica", o jį organizavęs Klaipėdos lėlių teatras skelbia vasaros sezoną...

Stažas ir taškai. Kokios pensijos tikėtis

Gyventojai nuo šiol galės aiškiai matyti, kaip dirbant ir mokant įmokas „Sodrai“ kinta jų teisės į senatvės pensiją, ir apskaičiuoti, kokios pensijos jie gali...

Sergančių vaikų daugėja, nors lėšų jų gydymui netrūksta

Statistikos duomenys verčia suklusti – sergančių vaikų daugėja. Vienokių ar kitokių negalavimų kamuojamiems vaikams kliūčių mūsų šalyje gydytis nėra, nes jie privalomuoju sveikatos draudimu yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos...

Per vėlai pradėtas vaikų dantų gydymas reikalaus papildomų išlaidų

Besiformuojantys ir dygstantys pirmieji vaikų dantukai gali reikalauti daugiau priežiūros, nei tikimasi. Dėl įvairių augimo ir aplinkos faktorių, vaikams dažnai susiformuoja netaisyklingas sąkandis ar dantys išdygsta kreivai. Labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją ortodontą...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS