3.8 C
Tauragė
2024 / 04 / 19

Draudikai: jaudinamasi dėl paliktų lygintuvų ar viryklių, o reikėtų – dėl šaldytuvų

Ar jau skaitėte?

Kas antras Lietuvos gyventojas suka galvą dėl to, ar namuose nepaliko įjungto lygintuvo ar viryklės. Draudikai giria žmonių budrumą, tačiau atkreipia dėmesį į tai, kad realybėje dažniausiai liepsnos kyla dėl prietaisų, kurie yra nuolat įjungti į elektros tinklą ir tapę tokiu įprastu kasdienio gyvenimo atributu, kad net nevertinami kaip rimtas rizikos šaltinis.

- Reklama -

Vienos ių Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovės iniciatyva „Spinter tyrimų“ atliktos apklausos duomenimis, dėl galimai paliktų įjungtų elektros ar dujų prietaisų nerimauja net 45 proc. apklaustųjų ir tai – dominuojantis nerimo tipas, lyginant su kitomis potencialiomis grėsmėmis būsto saugumui.

„Tokių žalų atsitinka, tačiau pernai ir šiemet neužfiksavome nė vieno gaisro, kuris būtų kilęs dėl įjungto ir užmiršto lygintuvo. Gali būti, kad suabejoję ar viskas gerai, dalis žmonių tiesiog grįžta ir dar kartą patikrina situaciją namuose arba tiesiog baimė, kad taip nutiks, yra didesnė nei realiai susidariusi situacija. Galbūt dalis keičia įpročius ir dažniau naudojasi profesionaliomis drabužių švarinimo bei lyginimo paslaugomis. Tačiau statistika rodo, kad, kalbant apie žalas, kurių priežastis buitiniai prietaisai, vieni dažniausių gaisrų židinių namuose, kaip neįtikėtinai tai skambėtų, yra šaldytuvai“, – sako turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Šiemet tarp draudimo įmonės klientų, apdraudusių savo turtą, jau pasitaikė šaldytuvo sukeltas gaisras, kurio žala viršija 12 tūkst. eurų. Ugnis išplito ne tik virtuvėje, bet ir į prieškambarį, vonią, intensyvios liepsnos suniokojo namų turtą.

Pasak draudikų, šaldytuvas paprastai naudojamas tol, kol veikia. Senuose šaldytuvuose problemų gali kelti nusidėvėję varikliai, freono trūkumas sistemoje, taip pat – laidų nesandarumas. Be to, daugeliu atveju net ir pastebėję gedimus žmonės pasirenka remontuoti senąjį šaldytuvą, o ne investuoja į naują prietaisą.

„Jeigu pastebima, kad šaldytuvas ėmė labiau nei įprasta burgzti, smarkiau ar mažiau šaldyti, jaučiate neįprastą kvapą – nedelsdami ieškokite meistro ir be reikalo nerizikuokite. Kadangi šaldytuvas laikomas nuolat įjungtas į elektros tinklą, jis gali užsidegti naktį ar kai nieko nėra namuose ir padaryti tikrai didelės žalos“, – teigia D.Strazdienė.

- Reklama -

Pasak ekspertų, žmonės paprastai kaip didesnę grėsmę suvokia fragmentiškai pagal poreikį naudojamus prietaisus. Lygintuvas greitai ir stipriai įkaista, jis gali pradeginti lyginimo paviršių, įžiebti gaisrą. Pamiršus išjungti viryklę, gali svilti ir lydytis puodai, ugnis persimesti ant kitų paviršių.

„Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, kas trečias gyventojas baiminasi užmiršęs užrakinti namų duris (35 proc.) ar sandariai uždaryti langus (32 proc.).

„Langų uždarymas ir durų užrakinimas ir yra tapęs tokiu rutininiu veiksmu, kad jį dažnai atliekame mašinaliai ir vėliau sunku prisiminti, padarėme tai šiandien ar vis tik ne. Žmonės tikrai puikiai supranta, kad patys yra atsakingi už savo turto saugumą, nes sprendžiant pagal namų turto vagysčių statistiką, ir duris užrakiname, ir langus uždarome pavyzdingai. Absoliuti dauguma mūsų fiksuojamų vagysčių yra vagystės įsilaužiant. Vagys į būstus braunasi išdauždami langus, lauždami duris, gadindami spynas, bandydami įeiti per balkoną“, – sako D.Strazdienė.

Įdomioji statistika:

Dėl galimai įjungtų paliktų prietaisų labiausiai jaudinasi 46–55 metų gyventojai
Ar užrakino duris dažniausiai neprisimena 26–35 metų žmonės
Galimai atviri langai kelia nerimą vyresniems kaip 56 metų gyventojams
Automobilį užrakinę abejoja 18–25 metų jaunuoliai bei 36–45 metų amžiaus grupės atstovai
„Spinter tyrimai“ apklausą atliko šiemet vasarį, joje dalyvavo 1006 respondentai nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Raimonda Mailaitė
Marketingo ir komunikacijos projektų vadovė
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Šalies pensininkų priklausomybė nuo pensijos – milžiniška

Pensinį amžių pasiekusių Lietuvos gyventojų priklausomybė nuo pagrindinio pajamų šaltinio – pensijos – yra milžiniška. Negana to, su laiku ji tik didėja, nes vis...

Parduodant automobilį sutartyje bus privaloma nurodyti jo trūkumus

Šių metų lapkričio 1 d. įsigalios Civilinio kodekso straipsnis, nustatantis, kad motorinės transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartyje privaloma nurodyti duomenis apie parduodamą transporto priemonę ir...

Nušienautos pakelės didina matomumą, saugo kelio konstrukciją

Valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ iki rugpjūčio 1 d. magistraliniuose ir krašto keliuose ir iki spalio 1 d. regioniniuose keliuose šienauja žolynus, kurie driekiasi palei...

Televizijos žiūrovus sujaudino paprastų šalies žmonių žygdarbiai

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kaip ir kasmet, prie ekranų žiūrovus subūrė patriotiškumą ir lietuvybę puoselėjanti TV3 televizija. Tiesioginiame eteryje jau 11-ąjį kartą...

Žurnalistas A. Tapinas fantastiniame romane perrašė Vilniaus istoriją

Nuo šiol į žurnalistą, laidų vedėją Andrių Tapiną bus galima kreiptis ir kaip į rašytoją. Vasario mėnesį leidykla „Alma littera“ išleis jo knygą „Vilko valanda“, tapsiančia steampunk stiliaus romanų pradininke Lietuvoje. Pirmųjų kritikų...

Policija siūlo griežtinti su rinkimais susijusius teisės aktus ir suteikti pareigūnams daugiau galių

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, šiandien susitikęs su LR ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi, pasiūlė keisti su rinkimais susijusius teisės aktus, griežtinti atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą ir daugiau teisių suteikti teisėsaugos pareigūnams. Policijos departamentas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS