Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Iš rinkos surenkama nekokybiškų spageti šaukštų partija

spageti saukstas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas informacinis pranešimas apie nesaugių melamininių spageti šaukštų partiją. Šių šaukštų gamintojas – italų kompanija „Tescoma S.p.A.”, (via Traversa Caduti del Lavoro 3, Cazzago san Martino).

Pranešime teigiama, jog šių virtuvės įrankių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl didesnio, nei leidžiama formaldehido kiekio.

Pirminiais tyrimo duomenimis, minėti nesaugūs virtuvės įrankiai išplatinti Lietuvoje ir Latvijoje. Į Lietuvą juos įvežė UAB „Maxima LT“ (Savanorių pr. 247, Vilnius).

Visa informacija apie galimai nesaugius virtuvinius įrankius perduota Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos, kuri vykdo medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytos partijos melamininius spageti šaukštus (partijos Nr. 637810, artikulas 637810, barkodas Nr. 8595028463200), grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė jau 230 pranešimų dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių. Daugiausia jų buvo importuota į Europos Sąjungą iš Kinijos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

 

Kretingos.info 

(Visited 28 times, 1 visits today)
123456