3.1 C
Tauragė
2024 / 03 / 19

Ketvirtasis ateities inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ – „Tesla“, NASA, „SpaceX“ ir kiti ateities inovatoriai

Ar jau skaitėte?

- Reklama -
Susitikimo dalyviai.

Šiandien prasidėjo dvi dienas vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse ateities inovacijų tendencijų forumas Innovation Drift 2019. Birželio 13–14 dienomis dviejose LITEXPO salėse pasirodys daugiau kaip 50 pasaulinio garso inovatorių, kurie pasidalins įžvalgomis, kokį pasaulį ir kokią ateitį turėsime per ateinančius 10 metų. Forumo dalyviai taip pat kviečiami aplankyti 30 garsiausių lietuviškų inovacijų parodą, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir B2B susitikimuose. Forumas pritraukė apie 2 tūkstančius dalyvių: inovatorių, ekspertų, kūrėjų, mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus dalyvių.

Pirmąją forumo dieną į susitikimą su žurnalistais susirinko vieni ryškiausių forumo pranešėjų ir ateities inovacijų kūrėjų:

Peter Bardenfelth-Hansen.

Peter Bardenfelth-Hansen – 10 metų darbo patirtį turintis vienoje iš novatoriškiausių elektra varomų automobilių ir atsinaujinančios energijos gamintojų pasaulyje „Tesla“, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus. Unikalią ilgametę patirtį sukaupęs inovatorius pasakojo apie „Tesla“ taikomą verslo modelį. „Išsikėlėme siekiamybę visus automobilius parduoti tik internetu, tačiau žmonėms būdingas poreikis paliesti perkamą prekę, netgi paspardyti padangas, todėl vis dar egzistuoja fizinių pardavimo taškų poreikis“, – kalbėjo inovatorius.

Taip pat jis pasidalino įžvalgomis apie transporto sektoriaus progresą netolimoje ateityje: „Pasaulis sparčiai keičiasi, kartu keičiasi ne tik mobilumo poreikis, bet ir dėmesys tvarumui. Jau visai netrukus automobilis nebepriklausys vienam savininkui – kalbėsime apie bendrą dalijimąsi ta pačia transporto priemone, kai ją galės naudoti keli savininkai, o galbūt apskirtai nebeliks savininkų ir tai bus bendro naudojimo automobiliai“, –  svarstė P. Bardenfelth-Hansen.

Michael Peters.

Michael Peters – vieno didžiausių transliuotojų Europoje EURONEWS vykdomasis direktorius kalbėjo apie asmeninių žinių poreikį. Šiais laikais, kai informacijos srautas yra begalinis, jaučiamas poreikis susitelkti į vieną kažkurią sritį ir gauti koncentruotas naujienas. „Dirbtinis intelektas jau dabar naudojamas tam, kad galėtume kiekvienam vartotojui pasiūlyti jam skirtą naujienų srautą. DI analizuoja vartotojo elgseną tinklalapyje ir kasdien pasiūlo būtent jam pritaikytas naujienas, kur daugiausia dėmesio kreipiama į tam vartotojui aktualiausias sritis – ar tai būtų verslas, ar sportas, ar kultūra.“ Kalbėdamas apie tradicinės medijos ir socialinių tinklų konkurenciją, vieno didžiausių pasaulyje transliuotojų vadovas pabrėžė, kad naujienų kanalui svarbiausia yra patikimumas, tuomet išlaikomas ir vartotojo pasitikėjimas.

- Reklama -
Henrik Scharfe.

Henrik Scharfe – danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas H. Scharfe visame pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose ir neabejotinai patraukia praeivių žvilgsnius. 2012 m. TIME žurnalo įvertintas kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, H. Scharfe dalinasi mintimis apie robotikos iššūkius ir ateitį: „Šiais laikais sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę be robotų, tačiau dažniausiai tai duomenis analizuojančios mašinos. Mano siekiamybė yra geminoidai – į žmones panašūs robotai, kurie galėtų mums daug padėti, galbūt, pavyzdžiui, sekti pasakas vaikams darželiuose.” Į klausimą, ar robotai apskirtai galėtų pakeisti žmones, H. Scharfe atsakė: „Žmogus nuo roboto skiriasi pirmiausia mąstymu ir sugebėjimu jausti emocijas. Robotai gali analizuoti ir pateikti atsakymus, tačiau žmogaus mąstymas gali nuvesti į neįsivaizduojamas tolumas, skatinančias progresą. Žmogus mėgsta samprotauti ir, žinoma, visi mes siekiame žmogiškojo ryšio.“

Dmytro Turchyn.

Dmytro Turchyn – „Microsoft“ dirbtinio intelekto rinkodaros skyriaus vadovas turi didesnę nei 15 metų patirtį technologijų srityje. Jis atskleidė kompanijos požiūrį į tai, kaip dirbtinis intelektas (DI) gali įgalinti žmones, valstybę bei korporacijas siekti daugiau šiandien bei ateityje. D. Turchyn tvirtina, kad  DI suteikia pramonės atstovams supergalių, leidžiančių užtikrinti tūkstančių lygių stebėseną ir saugumą. Tačiau kartu iškyla ir tam tikrų iššūkių: “Šiuo metu atsiveria begalinės DI panaudojimo galimybės, tačiau jis gali būti išnaudojamas ir nebūtinai gerais tikslais. Laikomės nuostatos, kad technologijų įmonės ir šios srities lyderiai turėtų apibrėžti pagrindinius DI taikymo principus, kurie remtųsi saugumu, atvirumu ir privatumo saugojimu.“

Prof. Arvydas Laurinavičius.

Prof. Arvydas Laurinavičius – Valstybinio patologijos centro direktorius, viena svarbiausių jo patologinių tyrimų sričių yra vėžinės patologijos, jų vertinimas ir personalizuoto gydymo pritaikymas. Patologijoje, kaip ir visoje medicinoje, šiuo metu vyksta dvi labai svarbios revoliucijos – skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto panaudojimo, tvirtina pranešėjas. Jis pateikė pavyzdžių, kaip šios technologijos taikomos praktikoje: „Patologijos sritis remiasi vaizdais, patologai per mikroskopą analizuoja pažeistą audinį ar auglį ir pagal matomą vaizdą daro išvadas. Šiuo metu dirbtinis intelektas apdoroja daug daugiau vaizdų per trumpesnį laiką ir pagal vaizdus nustato diagnozę 99 procentų tikslumu.“

„Innovation Drift“ vieši „Space X“ vyresnysis patarėjas, tris kartus pabuvojęs kosmose

Viena ryškiausių asmenybių, šiemet atvystančių į „Innovation Drift“ – dr. Garrett Reisman. Jis yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijoms. 2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu Dr. G. Reismanas „Space X“ kompanijoje eina vyresniojo patarėjo pareigas. Forumo metu dr. G. Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje. Jo pranešimą forumo dalyviai išgris antrąją dieną, birželio 14-ąją.

Forumo pranešimų sesijos suskirstytos į 8 temas, aprėpiančias aktualiausias ateities tendencijas, tokias kaip lūžio technologijos, kosmoso technologijos, ateities visuomenė, ateities medicina, ateities startuoliai, ateities iššūkiai, ateities pramonė, moterys inovatorės.

Išsami forumo programa yra čia: https://www.innovationdrift.com/

Ketvirtasis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ forumas vyksta Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje. Inovacijų forumo informaciniai partneriai: Žinių radijas, 15min.lt ir LRT.LT.

TOP naujienos

Kalėdinė Seimo dovanėlė: šešiskart mažesnės lubos taupymui nei pas estus ir įstatymas atgaline data

Lygiuotis net į estus dar ne mūsų nosiai – ką jau ten į Vakarų Europą. Štai jums akivaizdus įrodymas: Estija savo gyventojus skatina taupymui...

Vietos gamtosaugininkai vėl ragins gyventojus susitvarkyti tvoras prie vandens telkinių

Vandens telkiniai yra visų Lietuvos žmonių turtas, kuris, nepriklausomai nuo nuosavybės formos, turi tarnauti viešajam interesui ir visuomenės poreikiams. Deja pasitaiko atvejų, kuomet pakrantės...

Naudingieji daigai: tarp maisto ir vaisto

Žiemos išsekintas organizmas nusipelnė dėmesio ir rūpesčio – juk pavasarį dera sutikti kupiniems energijos. Sveikos gyvensenos specialistai sako, jog į vaistinę skubėti neverta, mat...

Elektros tiekėjai vartotojams siūlo kūrybiškus sprendimus

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai siūlo mažinti elektros sąskaitas ne tik sudarant sutartį su jais ir užsitikrinant 2-4 ct pigesnę elektrą, bet ir dalyvaujant...

Per vėlai pradėtas vaikų dantų gydymas reikalaus papildomų išlaidų

Besiformuojantys ir dygstantys pirmieji vaikų dantukai gali reikalauti daugiau priežiūros, nei tikimasi. Dėl įvairių augimo ir aplinkos faktorių, vaikams dažnai susiformuoja netaisyklingas sąkandis ar dantys išdygsta kreivai. Labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją ortodontą...

Mobilūs punktai: reikia skambinti 1808, o ne kreiptis į šeimos gydytoją

Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS