Lietuvą pasaulyje garsinanti arfininkė Aistė Baliunytė koncertuoja Lietuvoje

0
91
Aistė Baliunytė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.
Aistė Baliunytė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Praėjusį pirmadienį klasikinės muzikos mylėtojai rinkosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kur Arfos draugijos organizuotame koncerte skambino jaunoji Lietuvos talentė, arfininkė, Nacionalinės Aukštosios Paryžiaus muzikos konservatorijos (CNSMD de Paris) studentė Aistė Baliunytė. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, už savo muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka, Aistė yra vienintelė Lietuvos afininkė įrašiusi savo solinę kompaktinę plokštelę (Kings International Inc., Japonija).

Šiuo metu bakalauro studijas Paryžiuje pas vieną žymiausių pasaulio arfininkių Isabelle Moretti baigianti mergina yra dažnas svečias ir Lietuvos muzikos padangėje. Ne kartą scenoje pasiodžiusi su Lietuvos Nacionaliniu ir Valstybiniu simfoniniu, orkestrais, Lietuvos karmeriniu orkestru, ansambliu Musica Humana, ir kt. arfininkė aktyviai koncertuoja ir užsienyje.

Jaunoji muzikė yra tokių fondų kaip Fondation de France, Nadia et Lily Boulanger, Fonds de Tarrazi ir kt. stipendinkė, Pasaulinių arfos kongresų (WHC) dalyvė, taip pat jauniausia arfininkė įgyjusi Aukščiausiąjį Solisto diplomą (prof. Isabelle Perrin) Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje (Ecole Normale de musique de Paris, Alfred Cortot).

2016 metų birželio mėnesį vyks vienas didžiausių Tarptautinių arfininkų konkursų pasaulyje (JAV), kur Aistė atstovaus Lietuvą.

Tarp intensivių studijų, repeticijų ir koncertų mergina spėja aplankyti ir gimtąjį kraštą. Mergina neslepia savo meilės Lietuvai, didžiuojasi būdama Lietuve ir dovanoja mums šiuos savo solinius koncertus. Kviečiami visi norintys pasiklausyti profesionaliai atliekamos muzikos į Stasio Vainiūno muziejų, (Goštauto g. 2, Vilniuje), vasario 25d. 17.30 val.

Laisvalaikio.info