Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Plaukimas baidarėmis – tai neišdildomi įspūdžiai

baidares kvedarnosPatirk neišdildomų įspūdžių! Plauk baidarėmis žemaitijoje! „Kvėdarnos baidarės“ užsiima baidarių nuoma ir siūlo žygio maršrutus Jūros ir Akmenos upėmis. Jūros upe plaukiama ir sausą vasarą ir lietingą rudenį. Upės vaga – labai vandeninga, srauni, vingri ir slenkstėta, todėl maršrutus Jūros upe renkasi tie, kurie trokšta tikrų nuotykių. Jūros upė prasiseda apie 9 km. į šiaurės vakarus nuo Rietavo, tekėdama pro miestelius ir miestus upė galiausiai įteka į Nemuną. Trasos ilgis net 158,5 km., todėl Jūros upė pamėgta jau patyrusių keliauninkų. Be abejo, galima plaukti ir trumpesnes atkarpas, o esant reikalui kiekvieną maršrutą galima patrumpinti ar pailginti pagal Jūsų pageidavimus.

Žygis Jūros upe išskirtinis ne tik sraunumu, vingrumu ir kliūčių įvairove bei gausa, bet ir upės krantuose stūksančiais įdomiais kultūros ir gamtos objektais. Kairiajame krante ties Kvėdarna stovi Padievaičio kaimo piliakalnis. Manoma, kad čia kadaise stovėjo Gedimino pilis. Piliakalnio papėdėje dunkso akmuo, vadinamas Velnio sostu. Tai beveik 2 m. ilgio ir beveik tokio pat pločio riedulys. Šis riedulys apipintas įvairiomis legendomis. Pasakojama, kad šį akmenį pats velnas nešėsi tam, kad Kvėdarnos bažnyčią sugriautų, bet užgiedojus pirmiems gaidžiams paliko akmenį piliakalnio papėdėje. Taip pat tikima, kad akmuo turi magiškų galių ir suteikia neregėtos stiprybės. Čia pat yra įrengta pirmoji stovyklavietė su pavėsine, lauko baldais, židiniu. Stovyklavietėje galėsite apsistoti nakčiai, arba pailsėję plaukti toliau. Plaukdami toliau nespėsite dairytis, nes reikės ne tik baidarę valdyti, saugotis kliūčių, bet ir nepaliaujamai žvalgytis, nes pakrantėse trauks akį didysis Keberkščių akmuo, akmuo „Aukuras“, „Velnio neštas ir pamestas akmuo“. Įplaukę į Pajūrio apylinkes išvysite senąją brastą per upę, galėsite pabandyti įveikti „Bezdžionių lieptą“, išskirtinai vyrų dėmesį turėtų patraukti čia pat matomas Čiapskių kaimo bravoro pastatas. Pajūrio parke keroja beveik 6 metrų apimties ąžuolas ir beveik 7 metrų storio senutėlė tuopa. Dar kiek paplaukus rasite antrąją patogią lauko stovyklavietę.

Kiek toliau stūkso Dapkiškės piliakalnis, o Gulbiniškiuose rasite ir trečią stovyklavietę. Pasukusi piečiau upė neilgai trukus išplatėja, o vandens srovė sulėtėja. Daugelis keliauninkų čia baigia kvapą gniaužiančią, smagią ir įsimintiną kelionę Jūros upe, tačiau ištvermingiausieji gali plaukti toliau, tik irklais pamosuoti čia reikės kur kas smarkiau, nes upė bus jau ne tokia srauni.

Akmena – ne ką mažiau įspūdinga upė, primenanti kalnų upelį, stebinanti rėvomis, įspūdingomis atodangomis ir yra laikoma viena gražiausių ir ekstremaliausių ne tik žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje! Akmena savo įspūdinga vaga turistams pasimėgauti leidžia tik po pavasarinio ledonešio ir rudens liūčių, todėl jeigu žygį planuojate pavasarį ar rudenį Akmena – tikrai bus geriausias Jūsų pasirinkimas. Jeigu jau įsivaizduojate, kaip Jūsų baidarės skrodžia putojančius vandenis ir nekantraujate pasileisti šniokščiančia Akmenos upe visą informaciją rasite internetinėje svetainėje http://kvedarnosbaidares.lt, o nepamirštamą žygį suorganizuos „Kvėdarnos baidarės“ ir Jums beliks tik irkluoti ir mėgautis!

Tauragės.info

123456