Populiariausi tvorų tipai

0
33

medines-tvorosJau ilgus šimtmečius kalbama apie medinių tvorų privalumus. Šios tvoros ne tik saugo privačią valdą, bet ir atrodo estetiškai. Be to, natūralios medienos tvoros skleidžia šilumą ir dalinasi teigiama energija. Šiandien daugelis žmonių, aptverdami savo vidinį kiemą ar sodybą, renkasi tvorą, pagamintą iš medžio. Jei ir jūs nusprendėte įsigyti medinę tvorą, turėtumėte žinoti, kokia mediena ir koks tvoros tipas labiausiai atitiks jūsų poreikius.

Medinės tvoros gali jus džiuginti labai ilgai, tačiau atminkite, kad tvoros konstrukcijoms turi būti panaudotos kokybiškos medžiagos. Be to, medinės tvoros turi būti tinkamai prižiūrimos – tvoros ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo dažų kokybės ir pasirinktų apsauginių priemonių. Gaminant medines tvoras (ar jos elementus) pramoniniu būdu, mediena yra specialiai apsaugoma, ji yra mirkoma įvairiuose apsauginiuose cheminiuose tirpaluose arba giliai impregnuojama. Dažniausiai medinės tvoros dalys apdorojamos dar nesukaltos. Be to, lentos dažomos net kelis kartus – medis ne tik tolygiai padengiamas dažais, bet ir geriau apsaugomas. Nepamirškite, kad jei tvora apdorojama jau pastatyta, ne visos jos vietos yra prieinamos dažymui, lakavimui ar impregnavimui.

Labai svarbu pasirinkti kokybiškas ir tinkamas medžiagas tvorai. Kokybiška mediena garantuoja jūsų medinės tvoros ilgaamžiškumą. Tvorai bei jos kuolams dažniausiai naudojama džiovinta, išdažyta ir impregnuota mediena. Medienos matmenys turi būti parinkti atsižvelgiant į tvoros aukštį ir atstumą tarp kuolų. Tvoros karkasui dažniausiai naudojamos džiovintos ir impregnuotos lentos, kurių matmenys priklauso nuo atstumo tarp kuolų ir tvoros aukščio. Tvirtinamosios detalės ir vinys turėtų būti cinkuotos – taip jos ne tik gražiau atrodys, bet ir bus apsaugotos nuo rūdžių.

Tvora gali būti kelių pagrindinių tipų. Vienas iš jų – įprasta žema tvora – tai tiesiai nupjautų statinių tvora, kurios viršutinė dalis nupjaunama nuožulniai (kad geriau nubėgtų vanduo). Antras medinės tvoros tipas yra itin tanki tvora – tai tvora iš lentelių, turinti nuožulnią lentelę viršuje, kuri skirta vandeniui nubėgti. Tiek pirmas, tiek antras tvorų tipai yra skirti mažytėms (ne daugiau kaip metro aukščio) tvorelėms, kuriomis dažniausiai pažymimos kiemo ribos. Trečias tvoros tipas yra horizontali tvora, kuri yra sudaryta iš horizontalių skersinių. Kuo mažiau skersinių naudojama, tuo didesni jų matmenys. Skersinių sujungimas dažniausiai paslepiamas po įleistais horizontaliais kuolais. Ketvirtas medinės tvoros tipas – dvipusė tvora. Tokia tvora yra gaminama iš horizontalių arba vertikalių lentų. Ši tvora yra itin tvirta ir nepraleidžia vėjo gūsių, kurie įsimaišę tarp kito tipų tvorų lentų galėtų pakenkti kiemo augalams. Dažniausiai tokias tvoras stato kaimynai, nes ši tvora atrodo gražiai iš abiejų pusių. Tvoros viršuje prikalama nuožulni lentelė vandeniui nubėgti.

Apie tinkamą tvoros tipą ypač dažnai galvoja žmonės, kurie turi nuožulnų sklypą. Tokiu atveju patariama rinktis laiptuotą lentelių tvorą, kurios viršutinė dalis tolygiai žemėja. Apatinė tokios medinės tvoros dalis gali būti statoma lygiagrečiai žemės nuolydžiui arba tokia tvora gali būti statoma ant terasų, išlietų iš betono.
Medines tvoras buvo įprasta matyti lietuviškame kaime. Tokios tvoros dažniausiai tik simboliškai atribodavo kaimynų valdą ir neatliko jokios apsauginės funkcijos. Šiandien medinės tvoros išgyvena renesansą. Jų natūralumas padeda sukurti jaukią užuovėją. Be to, medinės tvoros gaminamos pagal itin aukštus kokybės standartus ir ne tik suteikia jūsų vidiniam kiemui žavesio, bet ir ypač patikimai saugo jus, jūsų turtą ir jūsų privatumą.