Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Reklamos įtaka vartotojui: vakar, šiandien ir rytoj

Reklama labai sparčiai skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis. Esant didelei prekių ir paslaugų įvairovei, reklama tampa viena svarbiausių esamų ir potencialių pirkėjų, lankytojų ir klientų informavimo, supažindinimo ir susidomėjimą sukeliančių bei įtikinėjimo priemonių. Šiomis dienomis reklama ne tik padeda vartotojui išsirinkti prekę, skatina pirkti, bet gali formuoti ir tam tikras vertybes, nusistatymus ar net charakterį. Šiuolaikinės reklamos padeda formuoti interesus, papročius, nuomonę, įveikti klaidas ir prietarus, tarnauja kultūriniam, moraliniam ir estetiniam žmonių auklėjimui. Kokia reklama buvo ankščiau, ir, ko dar laukti ateityje? Ar dar yra kur tobulėti?

Reklamos tendencijos seniau ir dabar

Sugrįžkime į praeitį ir prisiminkime, kokios gi buvo pirmosios reklamos. Senovėje nebuvo nei išmaniųjų įrenginių, nei televizijos, nei interneto, todėl reklamos būdai, žiūrint iš šiandieninės perspektyvos, buvo labai paprasti. Vienas pirmųjų reklamos būdų buvo kaimyno, draugo ar pažįstamo rekomendacijos. Taip, būtent – rekomendacijos buvo pirmasis įrankis, kuris padėjo daugeliui to meto verslininkų. Žinios iš lūpų į lūpas buvo labai vertingos ir dažniausiai visada pelningos. Kiek vėliau, atsiradus spaudai, apie savo prekes ar paslaugas buvo galima skelbti įvairiuose leidiniuose, spausdinti plakatus, afišas. Palaipsniui atsirado ir reklaminiai stendai, vitrinos su skambiais reklaminiais šūkiais. Didžiausią įtaką reklamai turėjo televizijos atsiradimas. Tuo metu rinkodaros sritis stipriai išsiplėtė: pradėtos rodyti spalvotos reklamos, muzikiniai klipai, filmų anonsai. Gamintojai pastebėjo, kad reklama daro labai stiprų įspūdį vartotojui, o tai didina pardavimus ir susidomėjimą. Dar didesnis pakilimas įvyko atsiradus internetui. Tai paskatino dar didesnę kūrybinę laisvę ir dar efektyvesnius reklamos būdus.

Šiomis dienomis reklama yra ne tik puikus būdas ,,parduoti“, bet ir skleisti žinią, formuoti nuomonę. Nuotraukos, tiesioginė Facebook transliacija internetu, live diskucijos, klipai, laikai ir pasidalinimai – tai viena dažniausių reklamos formų šiandien. Jei žmonės apie tai kalba, dalinasi ir rekomenduoja – vadinasi tai populiaru, gražu ir naudinga!

Ateities perspektyvos

Rinkodaros sritis taip greitai plečiasi ir tobulėjo, kad spėlioti, kas gali laukti po metų kitų tikrai sudėtinga. Galima numatyti  tik dar didesnį reklamos mąstą. Tobulėjant technologijoms ir augant vartotojų ambicijoms, reklamos kūrėjų laukia nemenki iššūkiai: reikės naujų įrankių, netradicinių idėjų ir subtilių reklamos pateikimo variacijų. Reikia nepamiršti, kad reklama yra labai stiprus įrankis, galintis padėti pasiekti stulbinančių rezultatų, todėl būtina sekti ir domėtis naujomis tendencijomis.

(Visited 20 times, 1 visits today)
123456