Ruošiasi pertvarkyti kultūros įstaigas

0
7

mazeikaKretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika iš Savivaldybės tarybos narių sudarė darbo grupę dėl Savivaldybės gana brangiai – apie 4,6 mln. Lt per metus – kainuojančių Savivaldybės kultūros įstaigų tinklo optimizavimo.

„Apie 5 proc. Savivaldybės metinio biudžeto kasmet išleidžiame kultūrai, kai aplinkinės Savivaldybės – gerokai mažiau. Noriu, kad į darbo grupę įtraukti tarybos nariai susipažintų su esamu įstaigų tinklu, pateiktų išvadas apie jį, spręstume, ką suspausti, ko atsisakyti, – kalbėjo darbo grupei vadovaujantis J. Mažeika.

Ieškoti galimybių, kaip nepakenkus kultūrai sumažinti jai tenkančias išlaidas, mero teigimu, verčia vis mažėjantis Savivaldybės biudžetas.

J. Mažeika patikino, jog per savo darbo Savivaldybėje metus gerai žino kiekvieną tiek Kretingos, tiek Salantų kultūros centrų kaimų filialą. „Žinau, kur ir kas dirba iš pašaukimo, o kur – atmestinai. Žmogiškasis faktorius šioje veikloje labai svarbus. Kaimo kultūros darbuotojas turi sutarti su bendruomene, nes kitaip sklandaus darbo nebus“, – aiškino Savivaldybės vadovas, leisdamas suprasti, kad planuojant kultūros įstaigų pertvarką bus atsižvelgta į įvairius rajono kultūrą lemiančius veiksnius.

Mero sudaryta darbo grupė spręs ir dėl Kartenos kultūros namų statybos. Baigiasi Savivaldybės sutartis su Nacionaline mokėjimų agentūra šio objekto statybai finansuoti. J. Mažeikos pastebėjimu, jeigu bus nuspręsta statybos neatsisakyti, sutartį bus galima pratęsti įsipareigojant statybos darbus pradėti 2013 metais ir 2015 metais statybą užbaigti.


Kretingos.info