Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Saugokim miškus – nekurkime laužaviečių bet kur

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nuo gegužės 1 dienos Lietuvos miškuose kilo 17 gaisrų, kurių metu išdegė apie 500 arų miško paklotės. Tauragės apskritis – ne išimtis, vakar iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Pagėgių sav., Vilkyškių sen., Mociškių k., Mociškių girininkijoje dega miško paklotė. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams degė jaunuolynas ir pavieniai židiniai durpingos miško paklotės 42 arų plote. Atsižvelgdami į išaugusį gaisrų pavojų miškuose, Tauragės APGV VPPS pareigūnai prašo gyventojų būti atsargiems miškuose.

Primename, kad dažniausiai miškuose gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai, o nuo vasaros jų gretas papildo grybautojai ir uogautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę rusenantį laužą. Miške gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai. Todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti visiškai. Ypač didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, apsuptose iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona (tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta). Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti miške laužus draudžiama.

Draudžiama laužus kūrenti arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Taip pat draudžiama surinktus augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose). Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes griežtai draudžiama. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan..

Vadovaujantis administracinių nusižengimų kodeksu, priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 eurų iki 170 eurų. Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 560 eurų iki 2300 eurų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus miške įsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nes ugnis gali labai greitai išplisti į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus informacija

123456