5 patarimai, kaip išsirinkti geriausią virtuvės stalą

0
91

Valgomasis yra namų širdis – čia mes patiekiame maistą ir leidžiame laiką su šeima ar draugais, todėl norisi išsirinkti tokius baldus, kurie šią erdvę paverstų dar jaukesne ir patogesne. Vienas iš svarbiausių elementų yra pietų stalas – jei norite išsirinkti patį geriausią variantą, šie keli patarimai padės tai padaryti.

  1. Pradėkite nuo dydžio. Šiuo atveju svarbu suderinti poreikius su galimybėmis, taigi turėtumėte apsvarstyti, kiek vietos galite skirti virtuvės baldams ir kiek žmonių dažniausiai susėda prie stalo. Žinoma, didesnis virtuvės stalas visuomet yra geresnis pasirinkimas, tačiau jei jis kaskart kliudys praėjimui, valgomojo erdvė nebebus tokia patogi, tad tokiais atvejais verčiau pagalvoti apie išskleidžiamus baldus ar itin populiarų stalą-knygą.
  2. Išsirinkite formą. Stačiakampio formos stalai yra labiausiai paplitę, kadangi daugelis valgomųjų yra stačiakampiai – toks pasirinkimas puikiai tinka norint susodinti daugiau nei keturis žmones, o taip pat šio tipo baldai dažniausiai būna išskleidžiami. Tokią galimybę turi ir kvadratiniai stalai, kurie neišskleisti užima mažiau vietos, tačiau tuo pačiu sutalpina kur kas mažiau žmonių. Panašūs į stačiakampius yra ovalūs stalai, kurie dėl apvalių kampų atrodo mažesni, todėl puikiai tinka nedideliam valgomajam. Visgi, mažam kambariui geriausias pasirinkimas yra nedideli apvalūs stalai, leidžiantys sukurti jaukią atmosferą ir dažniausiai rekomenduojami nedidelėms žmonių grupėms.
  3. Apsispręskite dėl dizaino. Šiuo metu prekyboje galima atrasti įvairių formų, spalvų ir stilių valgomojo stalus, tad turėsite gerai pagalvoti, kuris variantas Jūsų namuose atrodytų geriausiai. Svarbiausia, kad visi virtuvės baldai derėtų tarpusavyje – jų dizainą dažniausiai padiktuoja talpos atmosfera. Tad jeigu virtuvėje vyrauja klasikiniai sprendimai, tokiame kambaryje geriausiai tiks klasikinis virtuvės stalas, o jei nevengiate modernizmo, vertėtų pagalvoti apie įdomesnį variantą. Visgi, jei nenorite rizikuoti ir eksperimentuoti, galite įsigyti bendrą kėdžių ir stalo komplektą. Valgomojo stalai ir kiti virtuvės baldai geromis kainomis siūlomi Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
  4. Išsirinkite pietų stalo spalvą. Svarbus ne tik stalo stilius, bet ir jo spalva, kurią turėtumėte derinti prie kitų virtuvėje dominuojančių atspalvių. Vienas saugiausių pasirinkimų yra šviesūs, pasteliniai virtuvės baldai, lengvai priderinami prie bet kokio patalpos interjero, tačiau jei norite, kad stalas taptų kambario centru ir akcentu, išbandykite ryškesnius ar įdomiau atrodančių variantus.
  5. Nepamirškite kėdžių. Virtuvės interjeras bus pilnai išpildytas tik tuomet, kai čia stovės ne tik stalas, bet ir kėdės – jų pasirinkimas tikrai ne mažesnis nei stalų. Šiuos baldus reikėtų derinti prie naujojo stalo ir žinoma, atsižvelgti į patalpos dydį – jei vietos turite daugiau, galite rinktis patogesnes, unikaliai atrodančias kėdes, o jeigu erdvę reikia taupyti, vertėtų pagalvoti apie kompaktiškesnius variantus, tokius kaip pufai ar taburetės.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite Jūsų virtuvei labiausiai tiksiantį stalą, prie kurio jaukiai galėsite leisti laiką drauge su šeimos nariais. Tam, kad pasirinkimo procesas vyktų sklandžiau, pravartu iš anksto apgalvoti, kiek galite investuoti į valgomojo stalą – šių virtuvės baldų kainos gali skirtis net kelis kartus, tačiau visuomet galite atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį.