Atnaujinama prekyba su Europos Sąjunga ir trečiosiomis šalimis mėlynojo liežuvio ligai imliais gyvūnais

0
69

gyvunai-lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad po ilgų diskusijų, derybų ir įrodymų, kad mėlynojo liežuvio ligos židinių Lietuvoje nėra, leista atnaujinti prekybą šiai ligai imliais gyvūnais su Europos Sąjungos (ES) valstybėmis bei trečiosiomis šalimis.

Siekiant įrodyti, jog mūsų šalyje nėra šios gyvūnams pavojingos ligos, buvo ištirta daugiau kaip du tūkstančiai galvijų, apie tūkstanis avių ir ožkų, apie 400 kitų laukinių gyvūnų (stirnų, elnių, danielių, briedžių). Nei viename mėginyje mėlynojo liežuvio ligos viruso nebuvo nustatyta.

„Atlikti galvijų, avių, ožkų ir kitų mėlynojo liežuvio ligai imlių gyvūnų tyrimų rezultatai įrodė, kad Lietuvoje mėlynojo liežuvio ligos viruso nėra, nors serologiškai teigiamai reaguojančių gyvūnų nustatoma, kas rodo, kad jie galėjo būti persirgę arba turėję kontaktą su virusu. Mes galvojame, kad šios reakcijos galėjo būti sukeltos dėl kaimyninėse šalyse naudojamos vakcinos prieš mėlynojo liežuvio ligą. Mūsų šalyje nebuvo nustatyta nei vieno atvejo, kad kliniškai pasireikštų mėlynojo liežuvio ligos požymiai. Ilgai teko diskutuoti ir įrodinėti, kad situacija Lietuvoje palanki, tačiau rezultatas pasiektas ir prekyba atnaujinta, nors įvedami laikini papildomi mėlynojo liežuvio ligos tyrimai išvežamiems gyvūnams. Tai būtina sąlyga, kad įrodyti, jog prekiaujame sveikais gyvūnais”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.“

Pasak J.Miliaus, įsakymas dėl prekybos ir eksporto apribojimų jau pasirašytas ir įsigalios tą pačią dieną nuo jo paskelbimo oficialiame „Valstybės žinių“ leidinyje. Galvijams, kurie skirti skerdimui, papildomų tyrimų atlikti nereikės, jeigu jie bus vežami į Latvijos, Lenkijos ir Estijos gyvulių skerdyklas, jei galvijų išvežimo dieną jiems nepasireiškė jokie klinikiniai mėlynojo liežuvio ligos požymiai ir jie bus paskersti per 24 val. Gyvūnus, kurie skirti tolesniam auginimui, teks tirti mėlynojo liežuvio ligos antikūnų ir viruso nustatymo metodais.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

 

Kretingos.info