Gatvės muzikos dieną gruzinai dainuos lietuviškai

0
82

Prieš daug metų gegužės 19 – ąją portugalų keliautojas Vasko da Gama išsilaipino Indijoje, tą dieną taip pat įkurta charizmatiškoji Kubos respublika, o Lietuvoje ši data bus pažymėta šeštosios Gatvės muzikos dienos šventimu.

Šiais metais Gatvės muzikos diena Lietuvoje – ne kaip įprasta, pirmąjį gegužės savaitgalį, bet trečiąjį – kuomet nebebus dvejojančių ar vykti sveikinti mamos, ar likti GMD. Taip pat tikimasi, kad oro sąlygos bus kur kas palankesnės muzikantams, nei būdavo mėnesio pradžioje.

Ieškokite

Ta džiugia proga, kad visoje Lietuvoje gatvės muzikantams oras bus tinkamesnis muzikuoti, į šventę atvyks ir keletas muzikantų iš šiltosios Gruzijos. Svečiai mums yra parengę staigmeną – mokosi vienos lietuviškos dainos žodžius, kurią tikisi nepriekaištingai atlikti Vilniuje GMD metu.

Palaikykite

Šventės iniciatorius Andrius Mamontovas tokių pat apraiškų – pavyzdžiui, kaip lietuviai groja gruzinišką folklorą, gegužės 19 dieną ieškos Tbilisyje. Dėl visų prie GMD idėjos prisijungiančių šalių mums labai džiugu, todėl norisi jas aplankyti, padėkoti už iniciatyvą ir paskatinti tęsti šią tradiciją ir kitais metais”, – savo apsisprendimą dalyvauti Tbilisyje vyksiančioje GMD motyvuoja Andrius. Lygiai tokį pat palaikymą ir paskatinimą A. Mamontovas perduoda visos Lietuvos gatvės muzikantams, ypatingai pirmą kartą norinčius dalyvauti šventėje ragindamas sukaupti drąsą ir išeiti muzikuoti. O taip pat – mokytis tolerancijos šalia grojantiems. Gatvės Muzikos Diena pirmiausia yra gyvais instrumentais gatvėje muzikuojantys žmonės, girdintys ne tik savo, bet ir kito atliekamą muziką. Grokime kartu ir gyvenkime draugiškai!” – sako Andrius ir apgailestauja, kad neturės galimybės praeiti Pilies gatve, kuri šiais metais paskelbta Akustine gatve.

Tradiciškai

O visa kita Vilniuje per gatvės muzikos dieną vyks tradiciškai: po miestą pasklis savanoriai, kurie šypsosis ir dalins žemėlapius su tiksliai nurodytomis grojančiųjų vietomis, kiekviena gatvė taps savotišku siurprizu – pateiks žiūrovams netikėtų muzikos virtuozų arba momentinių flashmob’ų, šventėje bus galima pamatyti ir kitų akcijų: Afrikos dienų, Tibeto palaikymo, Drum 2gether įdomybių.

Nepamirškite

Norintys patekti į GMD Vilniaus žemėlapį, kurį bus galima neštis rankose, registruojasi iki gegužės 8 dienos, o kuriems pakanka registracijos internetiniame žemėlapyje, svetainėje www.gmd.lt įrašo apie savo dalyvavimą iki gegužės 18 dienos.

Skaičiuokite

Šiuo metu, kai iki GMD liko 16 dienų, Vilniuje instrumentus galanda” 183 grupės ir atlikėjai, antras pagal aktyvumą – Kauno miestas, nuo jo mažai atsilieka Klaipėda ir Šiauliai, aktyviausius vejasi kiti 54 šventėje dalyviausiantys Lietuvos miestai.

Kretingos.info