Gyventojams mažės elektros kaina

0
81

elektra-skaiciukaiNuo 2017 m. sausio 1 d. buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų, bus taikoma 6,776 ct/kWh be PVM (dabar galiojanti 7,499 ct/kWh be PVM) visuomeninės elektros energijos kainos viršutinė riba, perkantiems elektros energiją iš žemos įtampos tinklų – 8,762 ct/kWh be PVM (dabar galiojanti – 9,530 ct/kWh be PVM).

Visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos mažėjimą lėmė galimybė pigiau įsigyti elektros energiją nuo 2016 m. pradėjus veikti elektros jungtims su Lenkija „LitPol Link“ ir su Švedija „NordBalt“.

Visuomeninės kainos viršutinė riba taikoma tik buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija (pvz., individualiems gyvenamiesiems namams, šių namų valdoje esantiems statiniams, daugiabučio ar bendrabučio tipo gyvenamųjų namų butams, vasarnamiams, sodų sklypams, garažams, skirtiems asmeniniams automobiliams, ir kt.).

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) elektros energijos tarifus, kurie bus taikomi buitiniams vartotojams nuo 2017 m. sausio 1 d., patvirtins ne vėliau kaip iki 2016 m. lapkričio 30 d.

PASTABA: Įvertinus faktą, kad Vyriausybė dar nėra priėmusi sprendimų dėl remtinos elektros energijos gamybos apimties termofikacinėms elektrinėms ir elektrinėms, kuriose elektros energija gaminama tiekimo saugumui užtikrinti, ir elektros energetikos sistemos rezervų užtikrinimo dėl valstybės energetinio saugumo, Vyriausybei priėmus sprendimus, VKEKK papildomai spręs dėl viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžeto ir visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams koregavimo.

Aistė Griškonytė
Veiklos valdymo skyriaus patarėja
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija