Išradinga ir nuotaikinga Tauragės rajono žemdirbių šventė

0
33

taurPaskutinįjį vasaros penktadienį pakiliai ir šventiškai nusiteikę Tauragės rajono ūkininkai rinkosi į tradicinę žemdirbių šventę, vykusią gražiame gamtos kampelyje – Lakštingalų slėnyje.

Visus atvykusius šventės dalyvius pasitiko stilizuotas greitosios medicinos pagalbos automobilis bei medicinos darbuotojos. Tauragės seniūnijos kiemelyje veikė Sveikatos centras, kuriame patikrinus svečių sveikatą, paraginta sočiai, skaniai pavalgyti bei linksmai ir sveikai praleisti laiką.

Padėkojęs nuo seno darbštumu ir atsidavimu savo žemei ir savo kraštui garsėjantiems žmonėms už metų darbus, Savivaldybės meras Pranas Petrošius linkėjo pilnų aruodų, po didžiųjų darbų – gero poilsio, o pavasarį – su nauja energija vėl kibti į darbus.

Sakydamas, kad ,, žemė myli tuos, kurie ją dirba“, žemdirbius pasveikino Žemės ūkio ministro patarėjas Algirdas Gricius, įteikdamas Ministro padėką Raimondui Beskei, kuris augina ir visus metus skina braškes.

Susirinkusiuosius taip pat sveikino Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Seimo nario Dariaus Petrošiaus padėjėjas Povilas Gargasas, DNB banko Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Rimantas Parnarauskas, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kęstutis Patašius. Šventės organizatoriai svečiams įteikė iš šių metų grūdų iškeptos duonos kepalėlius.

Kartu su Tauragės rajono žemdirbiais šventėje dalyvavo Savivaldybės tarybos nariai, Mero pavaduotojas Silverijus Statkus, Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė, Mero patarėjai Rita Grigalienė, Mindaugas Giačas, Mero padėjėja Virginija Eičienė, įmonių, organizacijų atstovai.

Rajono seniūnijos kvietė visus į rudens gėrybėmis gausiai apkaišytus ir išradingų, darbščių rankų išpuoštus savo kiemelius. Atvykusiuosius pasitiko ūkininko sodyba iš šiaudų nupintais ūkininku ir ūkininke, ant stalų gulė iš sodų ir daržų gėrybių pagaminti įvairiausi patiekalai, prie žiogrių tvoros stovėjo „žmonėmis“ virtę besišypsantys moliūgų „veidai“. Kiekvienas kiemelis stengėsi pasigirti tuo, kuo garsėja seniūnija. Visi apsilankiusieji seniūnijų kiemeliuose buvo vaišinami kulinarinio paveldo patiekalais ir rudens gėrybėmis.

Šventės organizatorių sudaryta komisija, lankydama seniūnijų kiemelius, dar kartą įsitikino, kad Tauragės krašto žmonės yra išradingi ir sumanūs. Mažonų seniūnijos kiemelio šeimininkai vaišino ,,žemaitišku šmakalu su roputiem“, kuoše makaluoše“ , firmine ,,Joniaus samanyne“, Gaurės – didžiuliais ,,pyragačiais“, šviežiomis braškėmis, Batakių – raugintais kopūstais su bulvėmis, šviežiai spaustomis vynuogių sultimis, Lauksargių – patiekalais iš vaisių ir daržovių, vaisių fondiu su šokoladu, Žygaičių – ,,keptais krokodilais“, sūriais su ,,pelytėmis“, pačių keptu ,,Šimtalapiu“, Skaudvilės – žuviene iš Ančios upėje sugautos žuvies.

Komisija, kurios pirmininkas – Meras Pranas Petrošius ir šios šventės organizatorė, Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė paskelbė seniūnijų nominacijas. Etnografiškiausia pripažinta Mažonų seniūnija, lietuviškiausia – Gaurės, derlingiausia – Batakių, išradingiausia – Lauksargių, egzotiškiausia – Žygaičių, artistiškiausia – Skaudvilės, saugiausia – Tauragės seniūnija.

Pasiklausius muzikos grupės ,,Sadūnai“ atliekamų nuotaikingų ir linksmų dainų, smagiai pašokus buvo apdovanojami geriausi rajono ūkininkai. Savivaldybės meras Pranas Petrošius apdovanojimus įteikė Alvydui Merkeliui, Mėtai Rudminienei ir Rimantui Lazdauskui. Mero padėkos įteiktos ir specialistams – žemdirbių pagalbininkams – Ritai Augustytei, Skaudvilės seniūnijos žemės ūkio specialistei, Algimantui Kaminskui, veterinarijos gydytojui, Nijolei Petrauskienei, gyvulių produktyvumo kontrolės asistentei, ir Zenonui Geštautui, bitininkų draugijos „Medus“ pirmininkui, už aktyvią visuomeninę veiklą draugijos 30-ies metų jubiliejaus proga.

Ūkininkų sąjungos pirmininkė, Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto pirmininkė Regina Rimkienė bei Tauragės rajono žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovas Petras Kulikauskas pasveikinę žemdirbius gražios šventės proga, atskiriems ūkininkams įteikė atminimo dovanas.

Padėkos bei atminimo dovanos įteiktos ir gražiausių bei išradingiausiai įrengtų sodybų šeimininkams. Gražiausiai tvarkoma ūkininkų sodyba pripažinta Ritos ir Valdimaro Kasparaičių (Norkiškės km., Batakių seniūnija),antroji vieta skirta Salomėjos ir Stanislovo Pipirų sodybai (Adakavo km., Skaudvilės seniūnija), trečioji – Loretos ir Andriaus Rumbučių (Dirvėnų km., Žygaičių seniūnija). Neužsiimančių žemės ūkio veikla gražiausiai tvarkoma kaimo sodyba pripažinta Birutės ir Jonų Kaminskų (Žygaičių seniūnija, antroji vieta skirta Aldonos ir Vido Stirbių sodybai (Dapkiškių km., Tauragės seniūnija), trečioji vieta – Linos ir Gintauto Baltrušaičių sodybai ( Griežpelkių I km., Lauksargių seniūnija).

Rajone yra daugiau kaip 300 šimtai jaunų ūkininkų, nepalikusių kaimo ir sėkmingai ūkininkaujančių, kuriems už jų atsidavimą ir meilę gimtajai žemei šventės metu taip pat buvo padėkota.

Dar ilgai tą saulėtą ir giedrią rugpjūčio dieną Lakštingalų slėnyje netilo dainos, sukosi poros, Tauragės rajono ūkininkai kalbėjosi, dalijosi rūpesčiais, džiaugsmais ir patarimais.

Izolina Turauskienė atstovė spaudai ir ryšiams su visuomene

Tauragės rajono savivaldybės informacija

Tauragės.info