Kodėl verta susipažinti su vestuvių fotografu?

0
92

vestuviu-fotografaiDaugybė interneto puslapių jauniesiems siūlo eibę patarimų, kaip išsirinkti geriausią vestuvių fotografą. Vieni siūlo nepasitikėti google ir tais šimtais fotografų, kurie už pačias įvairiausias kainas siūlo realias ir nerealias paslaugas, kiti priešingai – rekomenduoja viską patikėti internetui. Vestuvių fotografijų galerijose praleisti valandų valandas ir pasimesti tarp dar šimto niekuo neišsiskiriančių įvairių autorių darbų, o  momentą, kai nebegali išsirinkti iš begalybės, dažniausiai nutyli. Yra ir daugiau pasiūlymų, kaip rasti savo išrinktąjį vestuvių fotografą – vestuvių katalogai, specializuotos įmonės, siūlančios vestuvių paslaugų paketą ar paprasčiausiai pernai vestuves atšventę draugai ir jei gerai atsimentate, tas visai draugiškas fotografas, kuris jas įamžino. Žodžiu, pasitikite rekomendacijomis.

Iš tiesų, viskas daug paprasčiau. Taisyklė tik viena – susipažinkite su fotografu. Kad ir kiek kandidatų turėtumėte, skirkite laiko bent vienam susitikimui ir susipažinkite su fotografu, kuris įamžins Jūsų šventę. Be būtiniausių detalių – tiksliaus vestuvių plano, fotografavimo trukmės, vestuvių stiliaus ir kolorito ar svečių skaičiaus, nebijokite užduoti klausimo vestuvių fotografui, koks jis personažas vestuvėse? Ar tai niekam nepastebimas kadrų gaudytojas, o gal tai charizmatiškas fotografas vestuvėms, kuris veikia tarsi dienos kuratorius ar netgi vakaro žvaigždė – vedėjas.

Pažintis su fotografu prieš vestuves ar prieš jų planavimą gali lemti šventės sėkmę. Dažnai atsitinka taip, kad vestuves kruopščiai susiplanavę jaunieji po pokalbio su fotografu ima ir planus keičia kardinaliai. Juk fotografas – profesionalas, kuris pataria, padeda numatyti geriausius šventės eigos variantus ir galimybes,  tai žmogus,  galintis tapti puikiu pagalbininku ir smagių, netikėtų idėjų įamžintoju.

Kodėl verta pasitikėti vestuvių fotografu? Vestuvių fotografai, dirbantys šioje srityje bent kelerius metus, puikiai žino, kokios situacijos dažniausiai pakiša koją jauniesiems ir negaili patarimų, į kuriuos jauniesiems tereikia bent šiek tiek atsižvelgti. Viena  esminių detalių – patogi avalynė ar antra pora batelių nuotakai. Ilga diena ant kojų, ceremonijos, fotosesijos, sveikinimai, šokiai iki ryto. Menkutė detalė – patogūs batai – gali lemti sėkmingą dieną. Ir ne kas kitas, o būtent vestuvių fotografas bene labiausiai rūpinasi jaunaisiais, juk nuotraukose išryškėja kiekviena emocija, todėl fotografas ne tik primins, kada kilstelti lūpų kampučius aukštyn, bet ir pasirūpins, jog jaunieji nepamirštų gerai išsimiegoti, turėtų atsarginius marškinius ir saugos nuotakos makiažą bei šukuoseną visą vestuvių dieną. Fotografo patarimai ir pasiūlymai jauniesiems, iš pirmo žvilgsnio atrodo it menkos, nieko nekeičiančios, dažnai savaime suprantamos detalės, tačiau būent iš mažų dalykų susideda graži šventė ir nepakartojamos nuotraukos, kuriomis jaunieji ir jų artimieji galės džiaugtis dar ilgai po didžiosios dienos.

Susipažinus su vestuvių fotografu ir fotografo darbo stiliumi, galima lengviau atsipūsti, pusė darbo, lemiančio puikias vestuvių nuotraukas jau atlikta. Kita pusė – pasiruošimas vestuvių dienai ir didžiosios šventės akimirkos, kurias išgyvensite, kurioms džiaugsitės kartu su fotografu ir fotografo komanda. Būtent komanda yra dalis šventės sėkmės. Jei jaunieji ir fotografas užtektinai komunikuos, išsiaiškins idėjas ir užmanymus iki smulkmenų, vieni kietiems pagelbės ir veiks kartu – graži ir sklandi, nepamirštama vestuvių diena  garantuota. Todėl pažintis su fotografu turi virsti komanda. Kai jaunieji ir fotografas dirba išvien, tobula šventė garantuota. Tada netgi rudens lietus, vasaros audra, žiemos pūga taps privalumu. Juk įspūdingoms nuotraukoms reikia išskirtinių akimirkų, gerai nusiteikusių ir pasiruošusių modelių bei draugiško fotografo profesionalo.