Kvepiančios muilo drožinių parodos atidarymas Kretingoje

0
71

Muilo-drozybos-paroda

Vasario 1 d. 16 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Reginos Stuokuvienės ir Lauros Stuokuvienės kūrybos parodos „Muilo drožyba“ atidarymas.

 

Renginio pradžioje R. Stuokuvienė kreipėsi į gausiai susirinkusius žiūrovus Vytauto Kernagio dainos „Ko nerimsti, žmogau, it paukštis?“ žodžiais ir išreiškė nuoširdžią padėką Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorei Birutei Karčauskienei bei kitoms bibliotekos darbuotojoms.

 

Pasiteiravus, kaip kilo mintis imtis būtent tokios kūrybos, R. Stuokuvienė pasakojo: „Per mugę Klaipėdoje su vyru stovėjome, siūlydami žmonėms pasinaudoti pripučiamais batutais. Akį patraukė mugėje stovėjusi smulkutė moteris, kuri turėjo išdrožinėjusi didžiulį arbūzą bei puokštę, kurios žiedai buvo išskaptuoti iš įvairių daržovių. Negalėjau atsigrožėti tuo – visą savaitę, kol vyko mugė, buvau „prisvilusi“ prie tos moters ir vis prie jos grįždavau, kad galėčiau dar ir dar pasigėrėti nuostabiais darbais. Kai tai pamatė ir Laura, ji taip pat liko tuo sužavėta“.

 

muilo-drozles1

Deja, skaptuoti daržoves ir vaisius moterims nesisekė, o netikėtai kilusi mintis išbandyti muilo pjaustymą pasitvirtino. „Supratome, kad svarbiausia – tinkama muilo rūšis ir kiek įmanoma aštresnis, plonais ašmenimis peilis“, – pasakojo L. Stuokuvienė. Ji gėlėms drožinėti naudoja mažą, labai gerai išgaląstą virtuvinį peilį, o jos anyta – iš savo anytos, kuri dirbo akušere, gautą skalpelį. Taip orchidėjų, mimozų, magnolijų aromatais kvepiantys muilo gabaliukai virsta įvairiausių formų gėlėmis. Autorės prisipažino svajojančios, kad muilo žiedai būtų dar didesni, tad bando tam panaudoti nuo skaptavimo atlikusias muilų drožles – jas sulydo į stambų vientisos masės gabalą.

 

Vieną muilą išdrožinėti moterys užtrunka nuo pusvalandžio iki 3 valandų. Tačiau R. ir L. Stuokuvienės prisipažino, kad laikas prabėga labai greitai, o šis užsiėmimas padeda atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių ir streso. Autorės, siekiančios tautodailininkių vardo, sakė svajojančios savo gaminiais sudominti SPA centrus, viešbučius. R. Stuokuvienės nuomone, muilo gėlės būtų graži ir originali vonios kambario dekoracija.

 

Jaukiam muilo drožybos pristatymo vakarui dar daugiau šilumos suteikė Manto Stuokaus ir Pauliaus Martinkaus gitaromis atlikti kūriniai.

 

Muilo drožinių paroda Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Abonemente veiks iki vasario 14 d.

 

M. Valančiaus viešosios bibliotekos informacija

Kretingos.info