Pajamų deklaracijose ūkininkams reikia pateikti mažiau informacijos

0
43

vmi-deklaracijaKauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad šiais metais papildytas nedeklaruojamų pajamų sąrašas, kurio pakeitimai aktualūs ir žemės ūkio veiklos pajamų gavusiems asmenims. Šiais metais nebereikia deklaruoti žemės ūkio veiklos pajamų, gautų iš Lietuvos įmonių, jeigu šias pajamas gavęs gyventojas mokestiniu laikotarpiu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoju.

„Reikia paminėti, kad jei gyventojas neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas PVM mokėtoju, skirtingai, nei praėjusiais metais prievolės deklaruoti pajamas nėra, jeigu žemės ūkio veiklos pajamos buvo gautos tik iš juridinių asmenų (neatsižvelgiant į sumą), o iš gyventojų gautų pajamų suma yra ne didesnė kaip 3000 eurų. Praėjusiais metais į nedeklaruojamų 10000 litų pajamų iš žemės ūkio veiklos sumą buvo įskaičiuojamos visos žemės ūkio veiklos pajamos, – gautos iš juridinių asmenų ir gyventojų.“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

PVM mokėtojais įregistruoti ar privalantys jais registruotis ūkininkai, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka įregistravę ūkį Ūkininkų ūkio registre bei jų partneriai, kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai turi deklaruoti pajamas iš žemės ūkio veiklos nesvarbu, kokia suma 2015 m. buvo gauta. Deklaruoti pajamas taip pat privalo PVM mokėtojais neįregistruoti ir neprivalantys jais registruotis ūkininkai, partneriai ir kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, 2015 m. iš gyventojų ar šaltinio užsienio valstybėje gavę daugiau kaip 3 000 eurų žemės ūkio veiklos pajamų.

Primename, jeigu ūkininkas turi samdomų darbuotojų, jis privalo iš darbuotojų darbo užmokesčio išskaičiuoti ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį, valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokas. Taip pat ūkininkas nuo priskaičiuoto darbuotojų atlyginimo turi sumokėti įmokas Sodrai ir 0,2 proc. dydžio įmokas į Garantinį fondą.

Duomenis apie kiekvieną mėnesį išmokėtą darbo užmokestį ir išskaičiuotą pajamų mokestį ūkininkas privalo nurodyti Mėnesinėje pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracijoje FR0572 bendromis sumomis ir iki kito mėnesio 15 d. deklaraciją pateikti VMI bei sumokėti joje deklaruotą gyventojų pajamų mokestį į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą įmokos kodu 1311.

Pasibaigus metams, iki kitų metų vasario 15 d. ūkininkas turi pateikti Metinę A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaraciją FR0573 su FR0573A ir/arba FR0573U priedais, juose nurodyti kiekvienam darbuotojui per metus išmokėtą darbo užmokestį, išskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį, taikytą neapmokestinamąjį pajamų dydį ir kitą informaciją.

VMI primena, kad žemės savininkai, pernai nuomoję ūkininkams ar kitiems gyventojams žemę ir gavę žemės nuomos pajamų, turi nepamiršti deklaruoti pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį iki šių metų gegužės 2 dienos.

Ernesta Razbadauskienė
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija