Pieno išrūgų baltymai sportuojantiems. Kokia nauda?

0
35

papildai-sportuiProfesionaliai sportuojantys ar tik mėgėjai gerai žino – sportas sveikata, tačiau sportuojant ir nepapildant organizmo naudingais mineralais, sveikata ir energija gali greitai išgaruoti. Siekiantys įvairių tikslų sporte dažnai kalba apie pieno išrūgų baltymus – tai vieni populiariausių papildai sportui. Kas tai ir kokia jų nauda?

Norint užsiauginti didesnius ir tvirtesnius raumenis reikia statybinės medžiagos – baltymų. Baltymai taip pat reikalingi ir nualintiems raumenims atstatyti. Jei aktyviai sportuojama, tačiau organizmas negauna pakankamai baltymų, tuomet ne tik kad nesimato rezultatų, augančių raumenukų, tačiau jie dar ir pradeda glebti. Siekiant gauti reikiamą baltymų dozę, atsigręžta į pieno išrūgas – natūralų ir sveiką produktą.

Pieno išrūgos – tai natūralus produktas liekantis gaminant fermentinį sūrį, varškę ar saldžiarūgštį sūrį. Išrūgos nėra atliekos, kaip daug kas mėgsta sakyti, tai itin maistingas produktas, turintis net 50 proc. maisto medžiagų esančių piene, kurias itin gerai pasisavina žmogaus organizmas. Pieno išrūgos labiausiai vertinamos dėl mineralinių medžiagų (kalcio, fosforo, natrio ir chloro), baltymų (laktoalbumino ir laktoglobulino) ir amino rūgščių. O didžiausias  išrūgų baltymų privalumas – iš jų pagaminti sporto papildai padeda užauginti liesą raumenų masę. Dėl to pieno išrūgos tapo pagrindiniu komponentu gaminant itin efektyvius baldymų papildus sportuojantiems.

Tačiau pieno išrūgų baltymai naudingi ne tik sportininkams auginantiems masę, siekiantiems atgaivinti po  treniruotės nualintus raumenis ir paskatinti juos augti, tačiau ir besirūpinantiems savo sveikata, norintiems padidinti antioksidantų kiekį organizme ir taip sustiprinti imunitetą bei kuo mažiau praleisti laiko lovoje, o ne treniruočių salėje. Visgi pieno išrūgų baltymai išskiriami grynai sportuojantiems.

Pieno išrūgų baltymu pagrindu pagamintus papildus itin pamėgusios ir sportuojančios moterys. Nors jos dėl kitokios fiziologijos negali priaugti daugiau raumenų, nors ir kiek daug baltymų naudotų, tačiau joms baltymai yra itin geras pagalbininkas metant svorį.  Baltymai sumažina maisto glikeminę apkrovą(išrūgos skatina insulino išsiskyrimą ir mažina hiperglikemiją), tad maistas yra daug lėčiau virškinamas, ilgiau jaučiamas sotumo jausmas. Mažiau suvalgoma – daugiau lieknėjama.