Pradės mokėti kompensacijas

0
31

priedelis1Kretingos rajono Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė teigė, jog jau priimami gyventojų prašymai dėl kompensacijų už televizijos priedėlius.

Vienkartines kompensacijas iki 100 Lt turi teisę gauti tos šeimos ar vieni gyvenantys asmenys, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui sudaro mažiau, negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – 525 Lt. Ši kompensacija skiriama tik vienam būstui, o ne kiekvienam šeimos nariui.

Kompensacijos bus išmokamos tik už tuos priedėlius arba televizorius, kuriuos gyventojai įsigys nuo kompensavimo tvarkos įsigaliojimo pradžios, – po balandžio 30 d.

Asmuo, įsigijęs priedėlį ar naują televizorių, turi atnešti tai įrodančią sąskaitą–faktūrą ir turėti asmens dokumentą. Miesto žmonės turi kreiptis į Kretingos Socia-linės paramos skyrių, kaimų – į seniūnijų socialinius darbuotojus.

Kompensacijas už skaitmeninės TV priedėlį gali pateikti visi socialinių pašalpų gavėjai bei šeimos, – tokių asmenų Kretingos rajone suskaičiuojama apie 3 tūkst.

Jau šį spalį visoje Lietuvoje bus išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Tie žmonės, kurie neįsigijo modernių televizorių ar nesinaudoja kabelinės televizijos ryšiu, tam, kad neliktų be vadinamojo lango į pasaulį, jau turi susirūpinti įsigyti priedėlį.


Kretingos.info