Priimtieji į valstybės nefinansuojamas vietas galės gauti studijų kainą padengiančią stipendiją

0
29

pinigai2Po bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas įstoję studentai galės gauti ne tik socialines bei paskatinamąsias, bet ir studijų stipendijas. Vyriausybė patvirtino Studijų stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, reglamentuojantį šių stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarką įstojusiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas nuo 2012 – 2013 mokslo metų. Ši stipendija bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

„Tai gera žinia tiems, kurie jau šiais metais pateks į mokamas vietas universitetuose ir kolegijose, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tačiau pretenduoti į studijų stipendiją galės tik geriausiai besimokantieji – surinkę aukštus konkursinius balus bei labai gerai besimokantys“ .

Studijų stipendija bus skiriama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų studentams, kurie pagal geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarką bus surinkę aukščiausius konkursinius balus, t.y. geriausiems, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Studijų stipendiją taip pat galės gauti 2012-2013 m. m. į valstybės nefinansuojamas vietas įstoję magistrantai ir doktorantai.

Stipendijos dydis metams atitinka norminės vienerių metų studijų kainos dydį. Ši išmoka bus pervedama į studento nurodytą sąskaitą kas mėnesį lygiomis dalimis. Tačiau stipendijos mokėjimas gali būti nutrauktas, jeigu pasibaigus studijų metams studento rezultatų vidurkis yra mažesnis negu to paties kurso vidurkis.

Pakartotinai studijuojantieji pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, tęsiantys studijas doktorantūroje jau negalės pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą, jeigu daugiau nei pusę tų studijų laikotarpio bus gavę studijų stipendiją. Taip pat nustatyta, kad studentas, kuriam skirta studijų stipendija, neturi teisės pretenduoti į mokamų studijų kainos kompensaciją už tuos laikotarpius, už kuriuos buvo gavęs studijų stipendiją.

Studijų stipendijas administruoja Valstybinis studijų fondas.

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

 

Kretingos.info