Supaprastinti reikalavimai skerdyklų įrengimui padės ūkininkams greičiau realizuoti produkciją

0
93

mesa-verslasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino reikalavimus ūkininkams, kurie nori savo ūkiuose įsirengti mažas skerdyklas. Jose per savaitę bus galima išpjaustyti ne daugiau kaip 3 t mėsos.

„Supaprastinti reikalavimai skerdyklų įrengimui padės ūkininkams greičiau realizuoti produkciją. Vartotojai taip pat laukia didesnės tokių produktų pasiūlos, nes mėsa tiesiai iš ūkininkų vertinama dėl kokybės, gerų auginimo ir gyvūnų gerovės sąlygų sudarymo. Skerdžiant gyvūnus ūkio skerdykloje, jie nepatiria papildomo streso dėl transportavimo ar laikymo neįprastoje aplinkoje iki skerdimo“, – sako VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Nors skerdimo, mėsos išpjaustymo ir kitas patalpas leidžiama įsirengti minimaliomis sąnaudomis, tačiau maisto saugos, gamybos higienos reikalavimams jokios išlygos nedaromos. Taip pat privaloma užtikrinti gyvūnų gerovės reikalavimus. Pavyzdžiui, skerdyklų konstrukcija, patalpos, įrengimai ir jų naudojimas negali kelti gyvuliams išgąsčio, skausmo ir kančių. Instrumentai, gyvūnų fiksavimo ir kitos priemonės bei įrengimai, naudojami gyvuliams svaiginti, skersti ar žudyti, turi būti sukonstruoti, prižiūrimi ir naudojami taip, kad paskersti gyvūnus būtų galima greitai ir efektyviai. Be to, labai svarbu užtikrinti gyvulių skerdimo ir mėsos tvarkymo atsekamumą.

Supaprastinti reikalavimai išdėstyti Gyvulių skerdyklų įrengimo ir gyvulių skerdimo rekomendacijose (http://vmvt.lt/uploads/file/doc2/Gyvuliu%20skerdimo%20%C5%ABkiuose%20rekomendacijos.pdf).

Vaida Stoškuvienė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Ryšių su visuomene specialistė