Treniruoklis namams: kokį pasirinkti?

0
64

treniruokliaiKuomet nėra laiko lankytis sporto klube, daugelis pradeda galvoti apie treniruoklio įsigijimą namams. Išbandžius įvairius treniruoklius ir gavus trenerio patarimus, sportuoti namuose yra geras sprendimas visiems užsiėmusiems ir skubantiems. Juk sportas – sveikata. Tad sugrįžkime prie klausimo – kokį treniruoklį pasirinkti?

Dažniausiai svarstoma apie elipsinį treniruoklį, treniruoklį dviratį ir bėgimo takelį. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl išskirti kuris yra geriausias – nevalia. Priklausomai nuo įpročių ir asmeninės patirties galite pasirinkti patinkantį, bet kol kas apžvelkime šiuos tris: kuo šie treniruokliai pasižymi, kokie privalumai ir trūkumai. 

Bėgimo takelis. Šis treniruoklis randamas visuose sporto klubuose. Jei gali eiti – gali naudotis šiuo treniruokliu, teigia sporto treneriai. Tai pats paprasčiausias treniruoklis itin mėgstamas bėgikų, kurie užklupus žiemai nori tęsti savo rytinius bėgiojimus. Tad pagrindinis bėgimo takelio privalumas –  galimybė mėgautis bėgiojimu nesvarbu koks už lango oras.

Pagrindinis bėgimo takelio trūkumas toks pat kaip ir privalumas – jis skirtas bėgimui. Na, dar vaikščiojimui. Nors bėgiojimas yra puikus būdas palaikyti formą, tačiau jis netreniruoja viršutinės kūno dalies. Kitas pastebimas trūkumas – treniruoklis diktuoja greitį. Su kitais treniruokliais, pavyzdžiui, elipsiniu, jūs pasirenkate greitį pats, be specialaus treniruoklio reguliavimo.

Treniruoklis dviratis tinka net tiems, kurie nemoka važiuoti dviračiu. Tiesiog atsisėdi ir mini pedalus. Kadangi treniruojamasi sėdint, yra mažesnė tikimybė suklupti ir pargriūti. Pedalus galima minti pagal turimas jėgas – greičiau arba lėčiau. Nors dviratis treniruoklis neturi didelės įtakos visam kūnui, tik apatinei kūno daliai, jis ypatingai išmankština sąnarius neapkraunant jų kūno svoriu. Tuo pačiu sutvirtinami raumenys dviračių sezonui – ne taip greitai pavargsite minant dviratį gamtoje.

Pagrindinis dviračio treniruoklio trūkumas, kaip ir bėgimo takelio – netreniruojama viršutinė kūno dalis.

Elipsiniai treniruokliai būna labai skirtingi. Išbandykite skirtingus sporto salėje ar prieš pirkdami ir nuspręskite, kuris jums labiausiai patinka. Elipsiniai treniruokliai turi tris esminius privalumus, lyginant su bėgimo takeliu:
– treniruojama tiek apatinė kūno dalis, tiek viršutinė;
– neapkraunami keliai ir čiurnos;
– jūs kontroliuojate greitį ir intensyvumą.

Tuo tarpu elipsinių treniruoklių trūkumų nedaug. Tai, žinoma, brangesni treniruokliai, kadangi turi daug judančių dalių.

Visi treniruokliai yra geri, ir geriausias sportas būtų programa su visais jais. Visgi, jei norite rinktis vieną – rinkitės tokį treniruoklį, kurio po mėnesio neapleistumėte.