4.6 C
Tauragė
2024 / 04 / 27

A. Tarnauskas: krizių akivaizdoje – svarbiausia žmogus

Ar jau skaitėte?

UAB „Gulbelė“ direktorius Arūnas Tarnauskas. Nuotrauka A. Ufarto.

Nors Lietuvoje karantino sąlygos vis drąsiau švelninamos, su nerimu kalbama apie koronaviruso krizės sukeltas finansines bei socialines pasekmes. Dabartinė situacija neretai lyginama su 2008 m. ekonomine krize, kurią dar pamena daugelis šalies gyventojų. Šių dviejų krizių panašumų įžvelgia ir mažmeninės prekybos tinklo UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas, akcentuojantis ne tik iššūkius ekonomikai, bet ir bendruomeniškumui.

- Reklama -

Net 62 parduotuves skirtinguose Lietuvos regionuose turinčio prekybos tinklo UAB „Gulbelė“ vadovas A. Tarnauskas teigia, jog dabartinė situacija turi panašumų su prieš dvylika metų šalies ir pasaulio ekonomiką nusilpninusia krize, tačiau įžvelgia ir nemažai skirtumų.

„Kaip ir per 2008-ųjų krizę, vienas svarbiausių mūsų tikslų – darbo vietų išsaugojimas. Prieš daugiau nei dešimtmetį šalį aptemdžiusio sunkmečio metu išsaugojome visas darbo vietas, tai darome ir dabar. Stengiamės sukurti užtikrintumą savo darbuotojams – nors darbus perorganizuojame, darbo vietų skaičius lieka nepakitęs“, – kalba A. Tarnauskas.

UAB „Gulbelė“ vadovas prisimena, kad 2008 m. ekonominės krizės laikotarpiu, susiklosčius palankiai situacijai, prekybos tinklui pavyko netgi 20 proc. viršyti užsibrėžtus tikslus. Tuomet tai pasiekti padėjo veiklos efektyvinimas, o šiandien šalies regionuose veikiantis verslas siekia prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų ir imtis anksčiau tik nedrąsiai įsivaizduotų sprendimų. A. Tarnauskas akcentuoja ir kolektyvo savitarpio pagalbos svarbą, kai dirbama dėl bendro tikslo nepaisant tiesioginių pareigybių.

„Karantino metu pradėjusi veikti „Gulbelės“ elektroninė parduotuvė leido mums pasiūlyti aktualią paslaugą ir išsaugoti klientus bei sukurti jiems pridėtinę vertę. Kai buvo rekomenduojama griežta socialinė izoliacija, pradėjome reikalingiausius maisto produktus klientams pristatyti saugiai ir iki pat durų. Jau apsipratome, turime reguliarių el. parduotuvės klientų ratą, tad tokios prekybos apimtis bei teritorijas planuojame plėsti ir toliau“, – kalba A. Tarnauskas.

Verslininkas taip pat pastebi ir keletą skirtumų tarp praėjusios krizės ir šių dienų iššūkių. Jo teigimu, per 2008-ųjų ekonominę krizę žmonės ypač taupė, o dabar to dar nesijaučia – nevengiama rinktis nekasdienių prekių, įdomesnių ingredientų.

- Reklama -

„Pastebime, kad šiomis dienomis žmonės ypač daug dėmesio skiria maisto gaminimui. Prailgėjęs laikas namuose leidžia pasilepinti, eksperimentuoti virtuvėje bei nustebinti šeimą naujais receptais. Atsižvelgdami į tai stengiamės užtikrinti prekių asortimentą, kad klientai turėtų iš ko rinktis“, – pasakoja prekybos tinklo vadovas, primenantis, jog E-gulbele.lt prekiaujama ir namų ūkio bei statybos priemonėmis, tad jaučiamas klientų noras tvarkytis aplinką, remontuoti namus.

Nors dabartinėje situacijoje galima įžvelgti ir pozityvių atspalvių, A. Tarnauskas nerimauja dėl karantino laikotarpiu kenčiančio bendruomeniškumo, gyvo kontakto stokos – vieno iš mažesniuose šalies miesteliuose veikiančių parduotuvių pranašumų.

„Žmonės vis dar stengiasi vengti viešų vietų, apsiperka ar išvyksta iš namų tik būtinais atvejais. Praėjusiais mėnesiais tvyrojusi įtampa pamažu silpsta, tačiau šiuo laikotarpiu ypač svarbu skatinti bendruomeniškumą, kad ir nuotoliniu būdu. Juk kartu kur kas lengviau nugalėti esamus ir dar laukiančius iššūkius“, – įsitikinęs A. Tarnauskas.

TOP naujienos

Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiame dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. „Konkurso organizatoriai siekia skatinti žmones didžiuotis...

Diržo neprisisegęs keleivis avarijos metu prilygsta drambliui

Kai paskutinį kartą sėdantis į taksi, autobusą ar artimojo automobilį nesisegėte saugos diržo, ar susimastėte apie tai, kad avarijos atveju saugos diržas gali išgelbėti...

Valstybės rinkliavų dydžiai kinta argumentuotai įrodžius to poreikį

Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui perskaičiuoti valstybės rinkliavų dydžius. Numatyta, kad iš 2500 rinkliavų keisis 300, iš kurių – 30 proc. mažės, 70...

Kodėl verta pas gydytoją apsilankyti net nesergant?

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pataria į šeimos gydytoją kreiptis ne tik susirgus, bet ir tuomet, kai jaučiatės gerai. Pasitikrinti turėtų...

Pelenai tinka ir statybai

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko praėjusį penktadienį patvirtinti Atliekų deginimo įrenginiuose ir bendro atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių pelenų ir šlako tvarkymo reikalavimai – itin reikalingas teisės aktas, kuris leis spręsti pelenų ir šlako, susidariusių įrenginiuose...

Kodėl bijome pelių, žiurkių, vorų ir kitų kenkėjų?

Senovės Egipte žmonės melsdavosi dievui Chnumui, prašydami, jog šis pradangintų tarakonus. Nenuostabu, jog viena iš dešimties dažniausių baimių – vabzdžių baimė, kitaip dar vadinama entomofobija. Pasiteiravus, kodėl dauguma žmonių taip bijo kenkėjų, psichologė Laura...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS