19.9 C
Tauragė
2024 / 04 / 28

Kuria naujos kartos produktą – antibakterinį silikoną

Ar jau skaitėte?

Šis gaminys – visiška naujovė medicinos srityje

Vienoje iš Kauno technologijos universiteto (KTU) laboratorijų sukurtas unikalus antibakterinis silikonas. Jo išradėjos doktorantė Aistė Lisauskaitė ir darbo vadovė prof. Dr. Virginija Jankauskaitė tiki, kad naujasis kūrinys pasitarnaus tiek buityje, tiek ir medicinoje.

- Reklama -

Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Medžiagų inžinerijos katedros doktorantė A. Lisauskaitė savo darbą pristatė praėjusių metų „Life Sciences Baltics“ konferencijoje. KTU atstovė pateko į geriausiųjų penketuką ir sulaukė nemažo susidomėjo iš užsienio profesionalų.

„Tai yra silikonas su antimikrobiniu poveikiu tiek į gram-teigiamas, tiek į gram-neigiamas bakterijų padermes ir grybus. Jis svarbus tuo, kad turi šį antimikrobinį efektyvumą ir yra orientuotas į visus žmones, bet kada galinčius susidurti su infekcijų keliamomis problemomis“, – apie savo naująjį išradimą sakė A. Lisauskaitė.

Antimikrobinis silikonas skirtas naudoti ligoninėse, sveikatos priežiūros centruose ir kitose su medicina susijusiose srityse.

„Naujasis produktas būtų pritaikomas kraujo, kvėpavimo ir šlapimo takų kateteriuose. Taip pat jį galima naudoti žarnose įterpiamuose vamzdeliuose, įvairiuose kištukuose ar implantuose. Jis plačiai pritaikomas ir buityje: namų apyvokos daiktuose, vaikų žaisluose, kituose reikmenyse, transporte, pakavime ir medicinoje“, – pasakojo doktorantė.

Silikonai arba kateteriai, įmirkyti ar padengti sidabro junginiais, pasaulyje nebėra naujovė. Jie turi panašių savybių, bet antibakteriniame silikone taikoma nauja ir visiškai kitokia technologija, naudojamos skirtingos medžiagos. Kol kas šiam produktui analogų nėra pasaulyje.

- Reklama -

A. Lisauskaitės ir V. Jankauskaitės kuriamo antibankterinio silikono gamybai prireikė 4 metų.

„Smalsuolius domino pati idėja ir jos komercializavimas. Turiu daug minčių ir tikiuosi ateityje jas ne tik išplėtoti, bet ir pristatyti konkurencingus bei pažangius produktus“, – sakė A. Lisauskaitė.

Aiškias komercializavimo perspektyvas įžvelgia ir KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro šią sritį koordinuojančio technologijų perdavimo projekto vadovas Paulius Kozlovas.

„Šiandien mes aiškiai matome, kad įmonės vis labiau domisi inovatyviais sprendimais. Aistės kuriamas produktas turi plačias taikymo galimybes, šiuo metu jau yra pateikta Europos patento paraiška. Turėdami patentą galėsime drąsiai kalbėtis su potencialiais investuotojais, nes teisės į išradimą bus saugomos. Aiškiai įžvelgiame perspektyvas tarptautinėse rinkose ir galimybę pritraukti užsienio investicijas į Lietuvą“, – aiškina P.Kozlovas.

Kol kas doktorantė ketina susitelkti ties disertacijos rašymu bei dalyvavimu tarptautinėse ir nacionalinėse mokslinėse konferencijose.

TOP naujienos

Per tris savaites išaiškinta 1716 pėsčiųjų pažeidimų

Š. m. spalio 14-lapkričio 3 d. policijos pareigūnai mūsų šalyje išaiškino 1 716 pėsčiųjų, 479 dviračių vairuotojų ir 11 vadeliotojų padarytų Kelių eismo taisyklių...

Iš rinkos surenkamos nesaugios šaldytos braškės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą sistema RASFF gavo informaciją iš Suomijos kompetentingos institucijos apie šaldytas braškes iš Maroko, kuriose...

Didžiosios šokolado inovacijos sėkmė Lietuvoje: iššlavė iš lentynų

Ketvirtoji „Ruby“ šokolado rūšis, papildžiusi juodo, pieniško ir baltojo šokolado pasiūlą, tapo ne tik didžiausia pastarojo šimtmečio industrijos naujove, bet ir pelnė vartotojų pripažinimą:...

Išeitis susirgus – prašymas internetu

Kasmet gyventojai vis dažniau naudojasi elektroninėmis „Sodros“ paslaugomis. Viena iš populiariausių tokių paslaugų – elektroninis prašymas skirti ligos pašalpą.   Per devynis šių...

Tyrimas: vaikų išlaikymas tėvams kainuoja nuo 150 iki 300 EUR per mėnesį

Pusė tėvų, turinčių nepilnamečių vaikų, vienam vaikui išlaikyti per mėnesį skiria 150-300 EUR. Panašiai daliai tėvų (45 proc.) vieno vaiko išlaikymas kainuoja 30-150 EUR, o daugiau nei 300 EUR tam skiria vos 6,5 proc....

Keturi būdai, kaip nemokamus gigabaitus savaitgaliais panaudoti įdomiau

Kad išmaniajame telefone galima klausytis muzikos telefone ar naršyti internete, žino kiekvienas. Tačiau mobiliajame internete atsiranda vis daugiau naujovių. Statistika rodo, kad lietuviai mobiliuoju internetu vasaros savaitgaliais naudojasi kur kas aktyviau ir nenustoja ieškoti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS