Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vestuvės neįvyks be jaunikio ir vestuvinių žiedų

vestuviniai-ziedaiSavaime suprantama, jog norint ištekėti, reikia susirasti vyrą, kuris sutiktų tave vesti. Na dar galima jį supančioti ir nusitempti į “zaksą” (amazonės taip ir padarytų). Bet kokiu atveju – vyras vienas iš pagrindinių vestuvių patiekalo ingredientų. Antrasis, ne ką mažiau svarbus – vestuviniai žiedai iš aukso ar kito tvirto ir brangaus metalo. Apie juos norėtųsi paplepėti šiek tiek plačiau, juk tai nėra šiaip apvalus metaliukas, tai žiedas visam gyvenimui, meilės ir ištikimybės simbolis, skelbiantis “kartą ir visiems laikams”.

Pirmiausia renkantis žiedus žvelgiama į grožį, stilių ir metalą. Taip, tai svarbu, tačiau lygiagrečiai reikėtų nepamiršti ir praktiškumo. Kadangi vestuviniai žiedai dažniausiai nešiojami kasdien, todėl reikia įvertinti ar jie bus patogūs, ar dirbant kasdieninius namų ūkio darbus žiedo užraitymai, akutės neklius už kitų daiktų, o į tarpelius, išgraviruotas vietas neprilįs muilo ir purvo. Svarbiausias kriterijus – tai turi būti patogus nešioti žiedas, nekeliantis papildomų problemų.

Renkantis vestuvinį žiedą labai svarbu įvertinti ar jį bus galima keisti bėgant metams. Žmogaus kūnas keičiasi, vieni sulieknėja, kita priauga keletą ar keliasdešimt kilogramų. Tad kartais žiedą reikia paplatinti ar pasiaurinti. Tai paprastai nesudaro problemų, išskyrus tuos atvejus, kuomet vestuvinis žiedas yra mažas ir su didele akute ar ilga akučių grandine. Norint pasiaurinti ar paplatinti tokį žiedą yra itin sudėtinga. Todėl apie tai jau reikia pagalvoti renkantis žiedą.

Beje, žiedo dydis svarbus ne tik galvojant apie ateitį, tačiau ir tuo momentu kai renkiesi žiedą. Dydžio paklaida priklauso net nuo paros laiko. Rinktis rekomenduojama vakarop, kuomet per dieną pirštai jau būna sušilę. Matuojant ryte ar sušalusiomis rankomis (pavyzdžiui, ką tik grįžus iš pasivaikščiojimo lauke), įsigysi per mažą žiedą. Liaudies išmintis teigia, jog reikia 9 kart pamatuoti ir tik dešimtą pjauti. Ši taisyklė puikiai pritaiko ir vestuvinių žiedų pasirinkimui, tuo labiau, jog žiedus įsigyjame visam gyvenimui. Planuojantiems pirkti žiedus internetu, rekomenduojamas praktiškas gidas kaip išsirinkti tinkamą žiedo dydį su formomis ir dydžių lentelėmis.

Ir galiausiai. tai abiejų žmonių sprendimas, nes žiedą nešioja tiek vyras, tiek moteris. Tad sprendimą reikia priimti kartu. Šiuolaikiniai vestuviniai žiedai yra įvairiausių stilių, formų, gaminami iš įvairių metalų, taippat populiarūs rankų darbo žiedai. Tad pasirinkimas platus, o žiedai tampa mylimais palydovais visam gyvenimui.

123456