Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kondicionierių įtaka sveikatai

oro kondicionieriusNet užsibaigus vasaros karščiams, autoservisai pilni mašinų, kurių šeimininkai nori puikiai susitvarkyti šią vėsinimo priemonę, kurią gydytojai vadina pagrindine peršalimo priežastimi. Atrodytų, vasara yra pats tinkamiausias laikas organizmui atsigauti ir sustiprėti, tačiau dėl kondicionierių, kai vidaus ir lauko temperatūra skiriasi daugiau nei 10 laipsnių, o iš jų pučiamas oras teįšyla vos iki 8 laipsnius, mūsų kūnas patiria dar didesnį stresą nei žiemą.

Oro kondicionierių nereikėtų supainioti su klimato kontrolės sistema. Kondicionierius tiesiog šaldo orą automobilio salone, o klimato kontrolės sistema, palaiko jūsų nustatytą temperatūrą. Autoservisai susiduria su automobiliais, kurie turi klimato kontrolės sistemą su kondicionieriumi, be jo arba tik kondicionierių be klimato kontrolės.

Norint neperšalti, vidaus bei lauko temperatūrų skirtumas turi būti nedidesnis nei 8 laipsniai. Mūsų sveikatai naudingiausia, kai jis skiriasi vos keliais laipsniais. Reguliuojant temperatūrą automobilyje, atsižvelkite ne tik į komfortiškumą, bet nepamirškite ir savo sveikatos. Taip pat naudojant kondicionierių automobilyje būtina pasirūpinti, kad šalto oro srovė nepūstų tiesiai jums į veidą. Pūtimas neturi būti per stiprus. Jeigu ruošiatės nuvažiuoti vos keliolika kilometrų, kondicionieriaus geriau iš viso nejunkite.

Staigiai atšalus kūnui ar įėjus į šalta šaltą kondicionuojamą patalpą, kraujagyslės, kurios šilumoje būna išsiplėtusios nespėja susitraukti, sumažėja organizmo imunitetas ir į mūsų kūną daug lengviau patenka įvairūs virusai bei bakterijos, kurių vasarą taip pat gausu kaip ir žiemą. Sumažėjus organizmo atsparumui, gali suaktyvėti ir natūraliai mūsų organizme gyvenančios bakterijos. Tai baigiasi tuo, jog žmogui ima perštėti gerklę, prasideda sloga, neretai pasibaigianti sinusitu, bronchitu ar net plaučių uždegimu, taip pat nereti ir kaklo bei nugaros raumenų uždegimai.

Jeigu jūs šaltyje būtumėte visą laiką, tuomet kūnas prisitaikytų, tačiau taikstytis prie staigios temperatūrų kaitos organizmui yra didžiulis iššūkis. Norint atsivėsinti, geriausias ir mažiausiai organizmui kenkiantis įrenginys yra paprasčiausias vadinamasis vėjelis. Jis cirkuliuoja patalpoje esantį orą ir jį pučia nepakeisdamas temperatūros.

Taigi, nors vasarą dėl stipresnio mūsų imuniteto gerokai sumažėja peršalimo ligų, tačiau dėl neatsargaus vėsinimosi pasitaiko ir itin sunkių susirgimų. Todėl įsitikinimas, kad rimtai sergama tik žiemą ar rudenį, tikrai nėra teisingas.

(Visited 42 times, 1 visits today)
123456