Tauragėje užfiksuotas šios vasaros karščio rekordas

0
43

upeŠiandien 15 val. Tauragėje užfiksuota 34,2 laipsnio temperatūra. Tai aukščiausia šios vasaros temperatūra Lietuvoje. Pasak sinoptikų, kitomis dienomis karščiai atlėgs, tačiau vasara dar nesitrauks.
Medikai perspėja, kad per ilgai būnant saulėkaitoje, nevėdinamoje patalpoje, dirbant karštoje aplinkoje (šiltnamyje), aktyviai judant ir geriant mažai vandens, sportuojant gali ištikti šilumos smūgis. Jis ištinka, kai kūnas prakaituodamas nepajėgia išgarinti šilumos.
Tiek gavus saulės, tiek šilumos smūgį žmogus gali nualpti. Būtina žinoti, kaip padėti nualpusiam žmogui:
•    reikia pasirūpinti, kad į jo smegenis laisvai patektų kraujas: paguldykite jį ant nugaros, pakelkite kojas, o galvą nuleiskite šiek tiek žemiau už kūną,
•    atlaisvinkite nualpusio žmogaus drabužius, atsekite apykaklę, atlaisvinkite diržą,
•    pasirūpinkite, kad gautų kuo daugiau oro: atidarykite langus, išneškite į lauką ir pan.,
•    veidą apšlakstykite vėsiu vandeniu, drėgnu rankšluosčiu vėsinkite veidą, kaklo sritį, „magistralines“ kraujagysles,
•    atsipeikėjusiam žmogui neleiskite iš karto atsistoti. Po keleto minučių padėkite jam atsisėsti, o eiti leiskite tik kai pasijus gana gerai.
Jei šie veiksmai nepadeda ir žmogus neatsigauna per kelias minutes, skubiai kvieskite greitąją pagalbą (112). Kol laukiate medikų paguldykite nukentėjusįjį į stabilią šoninę padėtį ir stebėkite gyvybinius požymius: sąmonę, kvėpavimą, širdies darbą. Jei žmogus atsigavo greitai, jaučiasi gerai ir nepastebite jokių ligos požymių greitosios pagalbos kviesti nebūtina. Jam rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Tauragės.info