9.1 C
Tauragė
2024 / 05 / 12

Vyrus pasiglemžianti liga: kaip jai užkirsti kelią?

Ar jau skaitėte?

Prostatos vėžys – tai dažniausia vyrų gyvybes pasiglemžianti onkologinė liga Lietuvoje. Statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, kasmet nuo prostatos vėžio Europos Sąjungoje miršta daugiau nei 75 tūkst. vyrų. Stebėdama vis blogėjančią situaciją, technikos nuomos bendrovė „Cramo“ pasiūlė sprendimą ligos prevencijai – mobiliąsias laboratorijas.

- Reklama -

Projektas skirtas vyrams

Daugiau nei 550 vyrų iš visos Lietuvos – tiek per daugiau nei pusmetį pasitikrino sveikatą mobiliosiose laboratorijose. Technikos nuomos bendrovės generalinis direktorius Darius Norkus džiaugiasi, kad projektas „Ūsų klubas“ sulaukė didelio darbuotojų, klientų ir partnerių palaikymo.

„Tiek mūsų klientų, tiek darbuotojų amžius svyruoja nuo 35 iki 50 metų. Tai tarpsnis, kai atsiranda prostatos vėžio rizika. Kadangi technikos nuomos bendrovės kolektyvas labai vyriškas, o prostatos vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje, norėjome prisidėti prie šios ligos prevencijos.

Pradžioje planavome prisijungti prie iniciatyvos „Barzdotas lapkritis“ ir tik mėnesį tikrinti darbuotojų ir klientų sveikatą. Tačiau pamatėme, kad norinčiųjų pasitikrinti yra gerokai daugiau, todėl mobilioji laboratorija iki pat šiol tęsia savo kelionę per Lietuvą“, – apie iniciatyvos „Ūsų klubas“ pradžią pasakojo D. Norkus.

Pasak jo, modulinis namelis su mobiliąja laboratorija įrengiamas prie statybviečių. Iš anksto užsiregistravę tiek įmonės darbuotojai, tiek įmonės klientai ir partneriai gali nemokamai pasitikrinti dėl prostatos vėžio.

- Reklama -

Nauji tyrimo metodai

Urologas, echoskopuotojas ir chirurgas Raimundas Leipus, priklausantis Lietuvos urologų draugijai, tikina, kad senstant visuomenei, ateityje prostatos vėžiu gali susirgti vis daugiau vyrų. Liūdnas prognozes piešia ir Europos Sąjunga – metų pradžioje vykusioje prostatos vėžio prevencijos konferencijoje buvo paskelbta, kad prostatos vėžiu susirgs 1 iš 7 vyrų, nesulaukusių 85 metų.

„Visos iniciatyvos, padedančios kuo anksčiau aptikti vėžio stadijas, yra sveikintinos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ankstyvoje ligos stadijoje pacientai nepatiria jokių simptomų, todėl daugelis net nesusimąsto, jog reikėtų pasitikrinti. Taip liga lengvai progresuoja, vėliau gydymas labai komplikuojasi“, – teigė R. Leipus.

Mobiliojoje laboratorijoje atliekamas prostatos specifinio antigeno tyrimas – tai kraujo tyrimas, kurio metu analizuojamas baltymas, gaminamas prostatos. Padidėjusi jo koncentracija kraujyje rodo galimą susirgimą prostatos ligomis.

Pasak R. Leipaus, šis tyrimas lyginant su kitomis profilaktikos priemonėmis yra greitas, prieinamas ir informatyvus, todėl leidžia efektyviai aptikti ankstyvąsias prostatos vėžio stadijas. Be to, pasižymi ir pakankamai aukštu tikslumu.

Padėjo aptikti ligą

Generalinis direktorius D. Norkus teigia, jog investicijos į sveikatą yra pačios svarbiausios, todėl vienas įmonės tikslų – prisidėti ne tik prie darbuotojų, bet ir klientų, partnerių gerovės.

„Malonu, kad „Ūsų klubo“ iniciatyva galime daryti pokytį visuomenėje. Jei anksčiau reikėdavo nemažai kalbėtis su vyrais, kodėl svarbu tikrintis sveikatą, šiandien jau dalis jų patys klausia, kada į jų miestą atvyks mobilioji laboratorija.

Turėjome atvejų, kai po patikrinimo mūsų laboratorijoje tyrimų rezultatai parodė ženklius nuokrypius nuo normos ir žmonės asmeniškai kreipėsi į šeimos gydytojus dėl detalesnių tyrimų. Nėra malonu sužinoti, kad kažkas negerai, tačiau mes tai laikome tikromis sėkmės istorijomis. Laiku pradėtas gydymas dažniausiai yra vienintelis būdas užkirsti kelią ligos progresavimui ir taip išgelbėti žmogaus gyvybę. O juk tai – neįkainojamas laimėjimas“, – kalbėjo D. Norkus.

Mobilioji laboratorija jau lankėsi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose ir Mažeikiuose, o artimiausiu metu aplankys ir didesnius šiaurinius Lietuvos miestus. Nebus pamiršti ir mažesni miesteliai – Marijampolė, Druskininkai, Ukmergė, Utena, Tauragė, Palanga, Šilutė ir kt.

Marija Žemaitienė
Rinkodaros vadovė

TOP naujienos

Pas mus surinktas plastikas – tiek perdirbimui, tiek šilumos energijai išgauti

Lietuvoje surinktos plastiko atliekos šildo lenkus arba vėl sugrįžta iš Kinijos ar ES šalių pavirtę naujais gaminiais. Nuolat kalbant apie rūšiavimo ir perdirbimo svarbą, neretai...

„Sodra“ atnaujina pensijas – daliai gavėjų jos didės

Kone kas aštuntas senatvės pensijos amžiaus sulaukęs gyventojas vis dar dirba ir daugelis jų jau šį ar kitą mėnesį sulauks atnaujintų – didesnių pensijų....

Medikai įspėja: jau pabudo ligas platinančios erkės

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja, kad atšilus orui jau pabudo erkės, kurios platina pavojingas ligas. Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu...

Keturių moterų nužudymu Kražių miestelyje įtariamas vyras – sulaikytas

Spalio 4-ąją, 13.55 val., Kelmės r. Kražių k, namuose rastas 74 metų moters lavonas su durtinėmis žaizdomis kaklo srityje. Tą pačią dieną, 18.16 val....

Skola už elektros energiją: kada ją teks apmokėti už ankstesnį buto savininką?

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, nepripažino pagrįstais vartotojo reikalavimų anuliuoti skolą: jei įsigijus būstą (tapus jo bendrasavininku) laiku nesudaroma nauja sutartis su elektros energijos...

Savo siuntinius jau galima sekti visame pasaulyje

Globaliame pasaulyje nebelikus kliūčių rasti reikiamus daiktus ir užsisakyti nors ir Japonijoje ar Kinijoje, žmonės vis dažniau naudojasi tokiomis galimybėmis. Tuo pačiu susiduria su įvairiomis situacijomis: siuntinys vėluoja, o jo laukiantis žmogus nė nežino,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS